Mustafa Reşit Burkan Biyografisi

Mustafa Reşit Burkan Biyografisi

23 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Mustafa Reşit Burkan kimdir? Mustafa Reşit Burkan biyografisi, Mustafa Reşit Burkan sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Mustafa Reşit Burkan memleketi, Mustafa Reşit Burkan kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Mustafa Reşit Burkan hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Mustafa Reşit Burkan biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Mustafa Reşit Burkan doğum tarihi: ??.??.1977Mustafa Reşit Burkan burcu:

Mustafa Reşit Burkan mesleği:

Alternatif ve Değişim Partisi Genel Başkanı (Al Parti) Genel Başkanıdır. Kısaltılışı AL Parti olan Alternatif ve Değişim Partisi, 2008 yılında kuruldu.

Mustafa Reşit Burkan, 1977 yılında Diyarbakır’da doğmuştur.
İlk orta ve liseyi Diyarbakır’da bitirdi.İstanbul Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesinde Radyo Tv Sinema Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Ufuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde siyasi partilerde siyasal reklam tezli yüksek lisansını tamamladı.

SİDER Stratejik Araştırma Merkezinde kamuoyu ve anket çalışmalarında saha ve veri girişlerinde genel koordinatör olarak çalıştı.Stratejik grubunun teknik analizlerinde siyasal iletişim uzmanı ve siyasal reklamın oya tahvil grup başkanı, DKD (Düşün Konuş Dinle İletişim Enstitüsünde) seçmen alışkanlık ve temayülleri ile bilimsel ölçümleme uzmanı, Milletvekili ve Belediye Başkan adaylarının profil çıkarma ve hizmet ve projelerinin koordinatörü, Yerel ve bölgesel tv ve gazetelerde araştırmacı ve gazetecilik görevlerini yürüttü.

Mustafa Reşit Burkan, İngilizce Arapça ve Farsça bilmektedir.

Siyaset Kariyeri :

a)Diyarbakır Fazilet Partisi Gençlik Kolları Başkanı

b)2003 yılında Ak Parti Genel Başkan Adayı(Ak Parti Büyük Kongresinde)

c)22 Temmuz 2007 de Milletvekili Adaylığı

d)Alternatif ve Değişim Partisi Genel Başkanı

Mustafa Reşit Burkan, 2003 yılında henüz 26 yaşındayken, AKP’nin Olağan Genel Kurulu’nda tek aday olan Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne başkan adayı olarak çıkmıştı. Ancak Burkan, Genel Kurul salonundan AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç ve parti görevlileri tarafından yaka paça dışarı atılmıştı.

Mustafa Reşit Burkan, Parti amblemini “Ampul artık yeterince halkı aydınlatmadığından partimizin amblemi güneş ve burma bileziktir. Ampulün enerjisi bitmiştir. Güneşin kaynağı sönmeyecektir. Güneş, aydınlatacak ve adalet, eşitlik, özgürlük ve barışı getirecektir. Burma bilezik de zenginlik ve bereketin simgesidir.” şeklinde açıklamaktadırlar.

30 Mart yerel seçimler için hazırlanan oy pusulasında 3. sırada yer alan AL Parti (Alternatif Parti) ile hiçbir ilgileribiyografi_info(‘ava byznqıxyneıaı nxgnena Zhfgnsn Erşvg Ohexna, oh’); durumu sadece isim benzerliği olarak değerlendiriyor: “Alternatif Parti’nin logosu farklı, bizimki farklı. Sadece parti isimlerini kısa yazdığımızda isim benzerliği ortaya çıkıyor. Biz Alternatif ve Değişim Partisi’yiz. Onlar ise Alternatif Parti.”

Alternatif ve Değişim Partisi yeterli il ve ilçede örgütlenemediği için 2014 yerel seçimlerine giremiyor.

Mustafa Reşit Burkan

istanbul escort bayan