Mustafa Kandıralı kimdir, Mustafa Kandıralı kaç yaşında?

07.11.2021
316
Mustafa Kandıralı kimdir, Mustafa Kandıralı kaç yaşında?

Mustafa Kandıralı kimdir, biyografi bölümünde Mustafa Kandıralı biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mustafa Kandıralı kaç yaşında?, Mustafa Kandıralı memleketi neresi, Mustafa Kandıralı facebook, Mustafa Kandıralı nereli, Mustafa Kandıralı instagram, Mustafa Kandıralı ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Mustafa Kandıralı kimdir? başlığımızın detayları..

Mustafa Kandıralı Kimdir – Mustafa Kandıralı Biyografi

1930 İzmit’Kandıra doğumlu Mustafa Kandıralı,1960’lı senelerde ABD’de konser turu yapmış dünyaca ünlü klarnetçidir.

On üç yaşında Kandıra’daki evinden kaçıp yürüyerek İstanbul’a gelen Mustafa Kandıralı,Müzik yaşamında 150 kadar plak, 20’den fazla kaset çıkgit gide artan Mustafa Kandıralı, hemen hemen 20 yıl süren TRT televizyonlarındaki bayram programlarıyla ülke çapında tanındı. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da çalışmalarda bulunan Kandıralı, caz müziğinin dünyaca ünlü ismi Louis Armstrong ile birlikte çaldı.

Zeki Müren, Behiye Aksoy, Mediha Demirkıran, Perihan Altındağ Sözeri, Safiye Ayla, Muazzez Abacı, Emel Sayın, Bülent Ersoy gibi kıymetli yorumculara eşlik eden Mustafa Kandıralı,kabiliyeti, çalışkanlığı, şakali mizacı, seyirciye ve çalışma dostlarına olan saygısı ile müzik dünyasında bir ekol yarattı. En kaliteli yetiştirdiği klarnet ustalarından birisi Yıldıray Deniz Bir diğeri ise Hüsnü Şenlendirici’dir.

Mustafa Kandıralı, Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yaşlılığa bağlı organ yetmezliği sebebiyle vefat etti.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.