Mustafa Cengiz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

03.02.2022
275
Mustafa Cengiz Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mustafa Cengiz Kimdir?, biyografi sitemizde Mustafa Cengiz Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mustafa Cengiz Kimdir? kaç yaşında?, Mustafa Cengiz Kimdir? memleketi neresi, Mustafa Cengiz Kimdir? evi nerede, Mustafa Cengiz Kimdir? nereli, Mustafa Cengiz Kimdir? instagram, Mustafa Cengiz Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mustafa Cengiz Kimdir? Biyografi

Mustafa Cengiz  Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Mustafa Cengiz kimdir? Galatasaray Başkan adayı Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz kim? Mustafa Cengiz şirketleri ve Mustafa Cengiz mal varlığı merak edilir oldu. Mustafa Cengiz serveti Mustafa Cengiz Fatih Terim kıyaslaması bir anda gündem oldu. GS Başkan Adayı Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz kimdir ne iş yapar? Mustafa Cengiz kimdir şirketleri ve çok daha yükseksı haberimizin detayında. Mustafa Cengiz ne iş yapar? Mustafa Cengiz hangi şirketin sahibi? Mustafa Cengiz petrol şirketleri? İşte tüm yönleri ile Mustafa Cengiz yaşamı!

“1949 senesinde Gaziantep’in Nizip beldesinde dünyaya gözlerini açan Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te almasının bunun yanında, lise öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde bitirdi. Üniversite yaşantısında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması maksadıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi Merkez Birliği (Köy-Koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. Daha sonra eski Yerel Yönetim sonra İçişleri Bakanlığı vesayetindeki 670 Belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu TANSA (Tanzim Satışlar) ilk ve son Genel Müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. İktisadi hayata Belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan TANSA da 28 yaşında ülkenin o dönem Kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 Eylül Darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında Arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 senesinden bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

Petrol sektöründe TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. alatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde Galatasaray Divanı aracılığıyla görevlendirilmiş ve komisyon olarak Tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya sürdürmekte olan Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.