Mustafa Cengiz kimdir, Mustafa Cengiz kaç yaşında?

07.11.2021
127
Mustafa Cengiz kimdir, Mustafa Cengiz kaç yaşında?

Mustafa Cengiz kimdir, biyografi bölümünde Mustafa Cengiz biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mustafa Cengiz kaç yaşında?, Mustafa Cengiz memleketi neresi, Mustafa Cengiz facebook, Mustafa Cengiz nereli, Mustafa Cengiz instagram, Mustafa Cengiz ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Mustafa Cengiz kimdir? başlığımızın detayları..

Mustafa Cengiz Kimdir – Mustafa Cengiz Biyografi

Galatasaray’ın yeni başkanı İş Adamı 1949 senesinde Gaziantep’in Nizip beldesinde dünyaya gözlerini açan Mustafa Cengiz, ilk ve ortaöğretimini Nizip’te lise öğrenimini ise Gaziantep Lisesi’nde bitirdi.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.Akaryakıt ve petrol ticareti ile uğraşmaktadır.Mustafa Cengiz, önceki dönem Galatasaray başkanlık koltuğuna oturmuş, 2018 Mayıs saygınlığıyla yapılan olağan seçimli genel kurul ile birlikte Galatasaray’ın yeni başkanı olmuştur.  

Bir dönem Merkez Birliği (Köy-Koop) dış ticaret oluşumunda kurucu uzman, TANSA (Tanzim Satışlar) Genel Müdürlüğü, 28 yaşında genel müdürlük, TABGİS (Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası) Genel Başkanlığı, İTO petrol meslek komitelerinde ise sektör temsilciliği alanlarında çalışmalar gerçekleştirmiştir.

İleri derecede İngilizce, Arapça ve Fransızca bilmektedir.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.