Murat Uysal kimdir, Murat Uysal kaç yaşında?

05.11.2021
57
Murat Uysal kimdir, Murat Uysal kaç yaşında?

Murat Uysal kimdir, biyografi bölümünde Murat Uysal biyografi sayfası ile karşınızdayız. Murat Uysal kaç yaşında?, Murat Uysal memleketi neresi, Murat Uysal facebook, Murat Uysal nereli, Murat Uysal instagram, Murat Uysal ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Murat Uysal kimdir? başlığımızın detayları..

Murat Uysal Kimdir – Murat Uysal Biyografi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya görevinden alınarak, yerine Başkan Yardımcısı Murat Uysal atandı.

1971 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Murat Uysal, Galatasaray Lisesi’nin sonrasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi (İngilizce) İktisat Bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim dalında yüksek lisans yaptı.

 Meslek yaşamına 1998 senesinde bankacılık sektöründe başlayan Uysal, Döviz ve Para Piyasaları ile Menkul Kıymetlerden Sorumlu Uzman ve Yöneticilik görevlerinde bulundu. Türkiye Halk Bankasında Para ve Sermaye Piyasaları Daire Başkanı olarak 2007-2011 tarihlerinde çalışan Uysal, Kasım 2011-Haziran  zamanında ise Halk Bankasında hazine yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.bankacılık sektöründe başladı.

Eş zamanlı olarak, 2008-2010 senelerı içinde Halk Yatırım A.Ş. Denetim Kurulu üyesi, 2011 senesinde Halk Portföy A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi, 2012-2014 senelerı içinde Halk Portföy A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Nisan 2015 – Nisan 2016 tarihleri içinde Halk Leasing Finansal Kiralama A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi görevlerini yürüttü. 2014 yılı Mart ayından bu yana ise Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü.

Murat Uysal, 9 Haziran 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı.

Murat Uysal, 6 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına atandı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.