Murat Ünalmış Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
531
Murat Ünalmış Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Murat Ünalmış Kimdir?, biyografi sitemizde Murat Ünalmış Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Murat Ünalmış Kimdir? kaç yaşında?, Murat Ünalmış Kimdir? memleketi neresi, Murat Ünalmış Kimdir? evi nerede, Murat Ünalmış Kimdir? nereli, Murat Ünalmış Kimdir? instagram, Murat Ünalmış Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Murat Ünalmış Kimdir? Biyografi

Murat Ünalmış Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Murat Ünalmış doğum tarihi 23 Nisan 1981 tarihinde Kayseri’de doğmuştur. 37 yaşında olan yakışıklı oyuncu
bir dönem oyuncu Birce Akalay ile evlenmiş fakat boşanmışlardır. Boyu 1.95 cm olan oyuncunun
kilosu 88 kg’dır ve Burcu Boğa’dır. İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan karizmatik oyuncunun yaşamına ilişkin notlar kim kimdir bölümümüzde.

Ünlü oyuncu Murat Ünalmış ilk kez ekranlarda Kenan İmirzalıoğlu ile benzerliği ile tanındı. Kayseri’de geçen çocukluk dönemleri ve okul senelerının sonrasında İstanbul’a gelmiştir. İstanbul’a gelme macerası ise oyunculuk değil basketbol sevdasıdır. Henüz 4 yaşında  Meysu takımından Fenerbahçe Basketbol takımına transfer olur. 6 yıl boyunca basket oynar. Basketbol oynadığı senelerda sakatlanması ona yeni bir dönemin kapılarını aralar.

İstanbul’da üniversiteyi bitirdiktan sonra Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi alır ve medya dizi kariyeri tamamen başlamış olur.

Murat Ünalmış oynadığı sinema filmleri ve diziler içinde: ” Mihrali, Sınırlı Aşk, Kurşun Yarası, Deli Duran, Üç Kadın, Şöhret, Sır Gibi, Rüzgar, Kasaba, Celaloğlan, Sen Ne Dilersen, Babalar ve Evlatlar, İnadına Yaşamak, Zor Aşk, Seddülbahir 32 Saat, Sevda Kuşun Kanadında, Yer Gök Aşk, Newyork’ta Beş Minare, Lale Devri, Gecenin Kanatları, Güneşi Gördüm ve Deli Gönül” gibi projelerdi oldu.

Son zamanlarda 2018 dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova dizisinin başrolünde bulunan Murat Ünalmış dizide Demir kişiliğine hayat vermektedir.

Özel yaşamında oyuncu Birce Akalay ile 2011 senesinde evlenir. Lakin bu evlilik 2012 senesinde son bulur.

Oyunculuğun bunun yanında psikoloji ve türkü söylemesi ile de bilinen Murat Ünalmış şimdilerde Bir Zamanlar Çukurova dizinde oynamaya sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.