Murat Murathanoğlu kimdir, Murat Murathanoğlu kaç yaşında?

07.11.2021
455
Murat Murathanoğlu kimdir, Murat Murathanoğlu kaç yaşında?

Murat Murathanoğlu kimdir, biyografi bölümünde Murat Murathanoğlu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Murat Murathanoğlu kaç yaşında?, Murat Murathanoğlu memleketi neresi, Murat Murathanoğlu facebook, Murat Murathanoğlu nereli, Murat Murathanoğlu instagram, Murat Murathanoğlu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Murat Murathanoğlu kimdir? başlığımızın detayları..

Murat Murathanoğlu Kimdir – Murat Murathanoğlu Biyografi

Murat Murathanoğlu, klasik eğitimini bitirdiktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Illinois Üniversitesi İnşaat Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite senelerından bu yana 15 yıla yakın Amerika’da kaldı. Askerlik görevini yerine getirmek için Türkiye’ye dönüş kararı aldı.Askerlik süresi gelene kadar dostlarının da yönlendirmesiyle birlikte Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde çalışmaya başladı. Amerika’da basketbol üzerine aldığı eğitimleri ilk kez bu sayede uygulama fırsatı yakaladı.

Murathan Murathanoğlu, basketbolun içinde yer alırken, bunun yanı sıra bu maçların anlatımında da bulundu.Spikerliğe 1988 senesinde Final Four karşılaşmalarını anlatmak için çağırılarak girdiği TRT’de başladı. TRT’de NBA Basketbol Ligi karşılaşmalarını da anlattı. 1992’de Show TV’ye transfer oldu. Ardından başta Cine 5 (burada İsmet Badem ile bir basketbol programı sunmuşlardır) ve NTV olmak üzere birden fazla TV kanalında maç anlattı. Canlı yayın spikerliğinin dışında basketbolla alakalı spor programları sundu. Kaan Kural ve Murat Kosova ile birlikte NTV’de NBA programları yaptı. NBA TV ve NTV’de NBA karşılaşmaları, NTV’de Türkiye Basketbol Ligi mücadeleleri ve Kanal 24’de Avrupa Kupası karşılaşmaları sağlamaktadır. Murat Murathanoğlu, BeIn Sports’tan kanalında çalışıyordu.Basketbol yorumcusu ve spikeri Murat Murathanoğlu, BeIn Sports’tan ayrıldığını açıkladı.

Spikerliğin dışında farklı gazete ve dergilerde basketbol yazarlığı da yapmıştır. Uzun zaman yaşadığı Amerika’dan gelişinde Cumhuriyet Spor biriminde NBA yazıları yazarak bu ligi Türkiye’ye sevdiren ilk yazarlardan biri olmuştur. Bir ara Fanatik Basket isimli gazetede haftalık yazıları vardı. Gazetelerin dışında Fast Break, Basket ve Slam gibi dergilerde de yazarlık yaptı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.