Murat İlhan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
100
Murat İlhan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Murat İlhan kimdir?, biyografi sitemizde Murat İlhan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Murat İlhan kimdir? kaç yaşında?, Murat İlhan kimdir? memleketi neresi, Murat İlhan kimdir? evi nerede, Murat İlhan kimdir? nereli, Murat İlhan kimdir? instagram, Murat İlhan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Murat İlhan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Murat İlhan
Doğum tarihi: 25 Ekim 1984
Doğum yeri: Almanya
Boy: 1.82 cm
Kilo: 83 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Rap Sanatçısı
İnstagram hesabı için tıklayın

Murat İlhan nereli? Kaç yaşında? (Massaka)

Murat İlhan Massaka kimdir, nereli, evli mi, sevgilisi, abisi, annesi? Massaka Trabzon’un neresinden? Massaka kaç kez vuruldu? Massaka sevgilisi? Murat İlhan boy kilo? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Murat İlhan yaşamı ve biyografisi

Massaka Murat İlhan Türk rap müzik sanatçısıdır. Türkçe ve Almanca Rap müzikleri rekor düzeynin üzerinde dinlenen Murat İlhan’ın 8 albümü yer alıyor.

Massaka Trabzonun neresinden Massaka kaç kez vuruldu Massaka sevgilisi boy kilo

Murat İlhan 25 Ekim 1984 senesinde Almanya’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Trabzon’dur. Müzik kariyerine genç yaşlarda başlayan Murat İlhan Hard Rock olarak adlandırılan hip hop müzik tarzı ile büyük bir çıkış yakaladı. Almanya Kreuzberg, Berlin’de Almanca ve Türkçe rap yapan Murat İlhan gerçek yaşam öyküsünü müzikleri ile buluşturmuştur.

Massaka gerçek adı ile Murat İlhan, müzik çalışmalarını ilk defa “Karanlık” adlı albümde buluşturarak müzik hayatına adım attı. Kişisel duygularını rap şarkılarıyla ifade eden Murat İlhan ikinci albüm çalışması “Eşkiya” olmuştur. Murat İlhan Eşkiya şarkısını Sansar Salvo ile birlikte seslendirmiştir.

Almanya’nın Berlin Kreuzberg semtinde yaşayan Massaka Murat İlhan önceden Monstar grup ile sürdüği müzik kariyerine tek başına sürdü. Gruptan ayrıldıktan sonra “Murdoc” adını kullanmaya başladı. Lakin Amerika’da yasal prosedürler sebebiyle bu ismin kullanılmasının önüne geçilmiştir. Bu zamandan sonra Massaka ismini kullanmaya karar veren Murat İlhan “Massaka” ismini marka yaparak, kolye, tişört ve bandana tasarlayıp satışını yapmaya başladı. Massaka Murat İlhan rap müzik kariyerinde en büyük çıkışını ” Katliam” adlı çalışması ile yaptı. Blutbeton albümü en fazla bi hayli beğeni alan ve bi hayli beğeni alan albümü olmuştur.

Murat İlhan Box ve Wing chu sporları ile ilgilenmekte ve şimdilerde halen Almanya’nın Berlin Kreuzberg semtinde yaşamaktadır. Massaka Almanya’nın başkenti Berlin’in Kreuzberg semtinde geçen çocukluk ve gençlik senelerının büyük bir bölümü sosklarda geçmiştir. Murat İlhan 36 Boys çetesinin kurucuları içinde bulunan isim oldu. Massaka müzik ile neo-Naziler ile kavga ederken tanıştı. Bu zamandan sonra kendi parçalarını yazmaya başladı. Massaka Türkiye ve Almanya’da bilinen en büyük rap müzik sanatçıları ile düetler yapmıştır.

Massaka Murat İlhan müzik kariyeri boyunca 8 albüme imza attı. 250 milyon üzerinden dinlenme rekoru kıran rap müzik sanatçısı Massaka Murat İlhan ülkemizde DMC Müzik ve Avrupa’da Universal Müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.