Murat Evgin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
325
Murat Evgin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Murat Evgin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Murat Evgin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Murat Evgin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Murat Evgin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Murat Evgin

Murat Evgin, 15 Kasım 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Murat Evgin,  Erol Evgin’in oğludur.İlkokulu Nurettin Teksan İlkokulu’nda okuduktan sonra İstek Vakfı Özel Belde Lisesi’nde orta ve lise eğitimini bitirdi. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo – TV – Sinema ve New York Üniversitesi Intensive Film Workshop bölümlerinde okuduktan sonra; Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde yüksek lisans yaptı.

Okul senelerında çesitli gruplarla çalışan Murat; 1993 senesinde babasının 25. Sanat Yılı Konseri’nde gitarıyla sahneye çıkarak profesyonel müzik yaşamına başladı. İngiltere ve Amerika’ da müzik eğitimi aldıktan sonra Beni Ellere Verdin adlı ilk albümünü çıkardı. 2002 senesinde Erol Evgin ile birlikte Baba – Oğul Konser Show turnesine çıktı. 2003 senesinin Şubat ayında 2. albümü İnan Bana’yı çıkardı. 2005 senesinin Mayıs ayında 3. albümü Dün Bugün Yarın’ı çıkardı. Albümdeki şehit şarkısının klibinde Türk sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit oynadı. Şarkının telif haklarından elde edilen tüm geliri Mehmetcik Vakfı’na bağışlanmıştır.


Murat Evgin bunun bunun yanında Arka Sokaklar, Acemi Cadı, Sahra, Ben Evleniyorum, Sevda Masalı Kalplerde İkinci Bahar, Çocuğun Var Derdin Var, Haylaz Babam, Ah Kalbim, Ya Şundadır Ya Bunda,Hayaller Gerçek Oluyor, Şimdi Zayıflamak İstiyorum ve Aura gibi dizi, film ve TV programlarının müziklerini yaptı.

Albümleri
Beni Ellere Verdin (1999)
İnan Bana (2003)
Dün Bugün Yarın (2005)
Bambaşka Bir Şehir (2008)
Umut Yolcuları – Bir Hikayem Var Benim (2010)
Bugün Evlenmişsin (Single) (2011)
Arka Sokaklar Dizi Müzikleri (2012)
Web Sitesi: muratevgin.com
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.