Murat Eken Kimdir? Murat Eken Biyografisi

Murat Eken Kimdir? Murat Eken Biyografisi

24 Ekim 2015 0 Yazar: Biyografi

Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Murat Eken 7 Ağustos 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Orta öğretimini Özel Koç Lisesi’nde tamamladıktan sonra eğitimine New York’ta devam etmiş fakat  üçüncü sınıfta makine mühendisliği bölümünden ayrılıp Türkiye’ye dönmüştür.

Murat Eken Kimdir? Murat Eken Biyografisi

 

Türkiye’ye döndükten sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde  tiyatro ve sinema eğitimi alan oyuncu kariyerine bu alanda devam etmiştir.
Birçok oyun ve müzikalde görev alan Murat Eken, daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın kurduğu BKM Mutfak Oyuncuları ekibine katılmıştır.

Murat Eken Kimdir? Murat Eken Biyografisi

Bu ekiple beraber Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı bir TV programında görev alan sanatçı, daha sonra birçok dizi ve filmde  daha yer almıştır.
Bir Demet Tiyatro, Hatırla Sevgili, Salih Kuşu, Ertelenmiş Hayatlar, Galip Derviş, Düşman Kardeşler, Aşağı Yukarı Yemişliler ve Kadim Dostum  gibi komedi ağırlıklı dizilerde görev alan Murat Eken, Kutsal Damacana, Neşeli Hayat ve Çok Film Hareketler Bunlar adlı sinema filmlerinde de rol almıştır. Sanatçı ayrıca Hitman filminde seslendirme yaparak bu alanda da başarısını ispatlamıştır.

Murat EKEN Twitter

https://twitter.com/murateken

murat eken ekşi sözlük

https://eksisozluk.com/murateken–1799054

murat eken – Facebook

https://www.facebook.com/murateken

Murat Eken Instagram

https://instagram.com/mmuratekenn/

murat eken instagram,murat eken boyu kaç,büşra pekin murat eken ayrıldı,murat eken oynadığı diziler,murat eken nereli

istanbul escort bayan