Murat Dalkılıç Kimdir? Murat Dalkılıç Biyografisi

Murat Dalkılıç Kimdir? Murat Dalkılıç Biyografisi

6 Ekim 2015 0 Yazar: Biyografi

7 Ağustos 1983 doğumlu olan Murat Dalkılıç İzmir’ de dünyaya gelmiştir. İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Çocukluk ve gençlik yıllarını Kuşadası’ nda geçiren sanatçı profesyonel olarak basketbol oynamıştır. 2008 yılında ilk albümünü çıkartmıştır. 2009 yılında La Fontaine ve Pardon isimli şarkılarına tek olarak albüm çalışması yapmış ve 2010 yılında ilk stüdyo albüm çalışması olan Merhaba albümünü piyasaya çıkarmıştır.

Murat Dalkılıç Kimdir? Murat Dalkılıç Biyografisi

Merhaba albümünde bir çok parçaya klip çeken Murat Dalkılıç, 2011 yılında Grup Hepsi ve Volga Tamöz ile düet yapmıştır. 2012 yılında Bir Güzellik Yap isimli bir albüm daha çıkarmıştır. Son albüm çalışması 2014 yılında Daha Derine isimli albümdür. Albüm çalışmaları yanında birde tv program sunuculuğuna adım atan Sanatçı, Tv8 ekranında söyle Söyleyebilirsen isimli yarışmanın sunuculuğunu üstlenmiştir. Dizilerin sevilen yüzü olarak karşımıza çıkan Murat Dalkılıç, Star Tv ekranlarında yayınlanan Sil Baştan adlı dizide oynamıştır.

Murat Dalkılıç müzik hayatı boyunca çeşitli ödüller alarak başarılarına devam etmiştir. Bu ödüller arasında iki Türkiye Video Müzik Ödülü ve Altın Kelebek Ödülü yer almaktadır. Türkiye Video Müzik Ödülü’ nü kazanmasını sağlayan parça Bir Güzellik Yap isimli albümde yer alan Bir Hayli parçasıdır. Youtube üzerinde 38 milyon izlenme rekoru kırmıştır.

Sosyal yardımlaşma projelerinde yer alan Dalkılıç, birçok okul, aşevi ve hastane inşaatlarında adını sıkça söz ettirmiştir. Sosyal yardımlaşma konusunda titizlikle çalışmalarına devam eden Sanatçı, yardımsever sanatçılar ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Murat Dalkılıç Kimdir? Murat Dalkılıç Biyografisi

24 Ağustos 2015 yılında Merve Boluğur ile dünya evine giren Murat Dalkılıç işi ile aldığı başarıları evliliğine de yansıtmıştır. Müzik hayatına başladığı yıllardan bugüne kadar çeşitli başarılara imza atan genç sanatçı her yıl albüm çalışmalarına hız vermektedir. Besteleri ile de dikkat çeken başarılı sanatçı gençlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Pop müziğin sevilen sanatçılarından biri olan Murat Dalkılıç, sosyal yaşamı ve özel hayatı ile çok fazla gözler önünde olmak istememektedir. Yaptığı iş ile gündeme gelmek isteyen Sanatçı bestelerine ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Murat dalkılıç’e ait albümleri buradan indirebilirsiniz.

istanbul escort bayan