Murat Çetinkaya kimdir, Murat Çetinkaya kaç yaşında?

05.11.2021
41
Murat Çetinkaya kimdir, Murat Çetinkaya kaç yaşında?

Murat Çetinkaya kimdir, biyografi bölümünde Murat Çetinkaya biyografi sayfası ile karşınızdayız. Murat Çetinkaya kaç yaşında?, Murat Çetinkaya memleketi neresi, Murat Çetinkaya facebook, Murat Çetinkaya nereli, Murat Çetinkaya instagram, Murat Çetinkaya ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Murat Çetinkaya kimdir? başlığımızın detayları..

Murat Çetinkaya Kimdir – Murat Çetinkaya Biyografi

  Türk ekonomist, Murat Çetinkaya, 2016 senesinde getirildiği Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanlığı görevinden alındı. 

1976 senesinde dünyaya gözlerini açan Murat Çetinkaya, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü ve çift anadal programı kapsamı içinde aynı üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını bitirdi. 

Aynı üniversite ülkeler arası finans, ekonomi, politika konularında doktora tez çalışmaları yaptı. 

Albaraka Türk Katılım Bankasında, bankacılık yaşamına başladı, ülkeler arası bankacılık ve hazine alanlarında farklı alanlarda görev aldı. 

2003 senesinde Türkiye Halk Bankasında Uluslararası Bankacılık ve Yapılandırılmış Finansman Daire Başkanı ve Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevlerini üstlendi. 

2008 senesinden 2012 yılına kadar Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Hazine, Uluslararası Bankacılık ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 

29 Haziran 2012’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 

2016 senesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanlığına getirildi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.