Murat Başoğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
341
Murat Başoğlu Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Murat Başoğlu Kimdir?, biyografi sitemizde Murat Başoğlu Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Murat Başoğlu Kimdir? kaç yaşında?, Murat Başoğlu Kimdir? memleketi neresi, Murat Başoğlu Kimdir? evi nerede, Murat Başoğlu Kimdir? nereli, Murat Başoğlu Kimdir? instagram, Murat Başoğlu Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Murat Başoğlu Kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Murat Başoğlu
Doğum tarihi: 28 Mayıs 1968 (51 yaşında)
Doğum yeri: İzmir
Boyu: 1.83 cm
Kilo: 86 kg
Burcu: Boğa
Eğitim durumu: Üniversite / Lisans
Medeni hali: Boşanmış / (Hande Bermek ile)
Meslek: TV Sunucusu / Oyuncu / Model
İnstagram hesabı için tıklayın.

Murat Başoğlu kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Murat Başoğlu kimdir? Esasen nereli? Kaç yaşında? Son hali nasıl? Şimdi ne yapıyor? Eşi Hande Bermek’ten boşandı mı? Çocukları var mı? Murat Başoğlu yeğeni Burcu Başoğlu ile alakalı son süreçlerde neler yaşandı? Kim kimdir bölümümüzde sunucu, oyuncu ve model Murat Başoğlu yaşamına ilişkin araştırılan tüm güncel soruların yanıtlarını getiriyoruz.

Murat Başoğlu yaşamı ve biyografisi

Hemen hemen herkesin televizyon ekranlarından 1996 senesinde yayınlana “Sabah Şekerleri” programı ile tanıdığı sunucu, oyuncu ve manken Murat Başoğlu 28 Mayıs 1968 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İzmir’de başladı. Lise yılarında vücut sporlarına erken yaşlarda merak sarmış ve kendini bu yönde geliştirmiştir. Bu yönü ile kısa süre içinde yapımcılar aracılığıyla keşfedilerek televizyon ekranlarında aktif oynaması için teklif almıştır. Medya ve televizyonculuk kariyerine 1996 senesinde ATV ekranlarında yayına giren “Sabah Şekerleri” TV programı ile merhaba dedi. Bu süreci ardından birden fazla özel açılış ve programlar takip etti. Murat Başoğlu bu süreden sonra medya, tanıtım, tasarım ve reklam alanında şirket kurdu. Aynı zamanda Murat Başoğlu’nun İstanbul Etiler’de Body Project isimli Fitness ve spor salonu bulunmaktadır. İzmir’de de birden fazla taşınmazı bulunmaktadır. Yakışıklı ve karizmatik model Murat Başoğlu 2003 senesinde Hande Bermek ile evlendi. Bu evliliklerinden Can adından bir oğlu bulunmaktadır. 2017 senesinde Temmuz ayında yeğeni Burcu Başoğlu ile teknede görüntülenen Murat Başoğlu 14 yıllık evliliğini bitirmiştir. 2017 senesinden bu yana yaşadığı olaylar nedeni ile televizyon, magazin ve film sektöründen hayli uzak kaldı. Murat Başoğlu yeğeni Burcu Başoğlu ile tekne fotoğraflarınden önce 2014 yapımı olan “Patron Mutlu Son İstiyor” adlı sinema filminde ve 2015 yapımı olan “Çilek Kokusu” dizisinde sol almıştı. Aynı zamanda “Benzemez Kimse Sana” yarışma programını 4 sezon boyuncu sunuculuğunu yaparak büyük bir hedef kitlesine sahip olmuştu. Murat Başoğlu şimdilerde İzmir ve İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. Aynı zamanda yeğeni Burcu Başoğlu’nun eski eşi Selçuk Kabadayı‘nın kendisine açmış olduğu 1 milyon liralık tazminat davası da lehine sonuçlanmıştır.

Murat Başoğlu oynadığı dizi ve filmler

Murat Başoğlu yer aldığı diziler, film projeleri ve televizyon
programlarına ilişkin güncel bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

  • Çilek Kokusu 
    (Sinan Mazharoğlu) TV Dizisi 2015
  • Patron Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi) 2014
  • Benzemez Kimse Sana (Televizyon Programı) 2011
  • Sabah Şekerleri (Televizyon Programı) 1996
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.