Murat Alan kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
848
Murat Alan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Murat Alan Kimdir, biyografi sitemizde Murat Alan ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Murat Alan kaç yaşında?, Murat Alan memleketi neresi, Murat Alan evi nerede, Murat Alan nereli, Murat Alan instagram, Murat Alan ile alakalı her detay yazımızda..

Murat Alan Biyografi

Murat Alan kimdir, ne dedi, haddini bil? Murat Alan sağlıkçılar ile ilgili konuştu. Peki, Murat Alan sağlıkçılara ne dedi? Murat Alan kim? 2021 senesinin ilk aylarında Murat Alan haddinibil twitter ve sosyal medveya da yankı buldu. Murat Alan Sağlık çalışanları, rüşvet şeklinde açıklamaları skandal olarak nitelendirdi ve tepkilere yol açtı.

Gazeteci ve televizyon yorumcusu Murat Alan gazetecilik kariyerine 2006 senesinde Akit Gazetesi’nde başladı. Çeşitli görevler edinen Murat Alan ilk etapta Akit İstihbarat Müdürü olarak görev aldı. Murat Alan gazeteclilik kariyeri boyunca kilit noktalarda da yer edinen isimler içinde yer aldı. Bilhassa MİT TIRLARI hadiseleri zamanında alakalı fotoğrafları servis ederek FETO terör örgütünün birden fazla ileri gelen isimlerinin tutklanam sürecini başlatan isim olmuştur. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği disiplin kurulu üyesi olan Murat Alan Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü olarak görevini icra etmektedir.

Murat Alan Ocak 2021 tarihinde katıldığı televizyon programında Sağlık Çalışanları ile ilgili söylediği sözlerle gündeme geldi. Peki, Murat Alan sağlık çalışanlarına ne dedi? İşte o sözler;

“6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire bulunmadığını söyleyen Murat Alan, sağlıkçıların sürekli olarak ‘özlük hakları’ meselesini ortaya attığını savundu.Sağlıkçıların yaşanılan bu kriz ortamında özlük hakları gibi konuları açmamaları gerektiğini söyleyen Murat Alan, şöyle konuştu;

“Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu söz ediyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.”

Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan önceden de 2019 senesinde Cuma Namazı çıkışında bir grup sopalarla saldırmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.