Müjgan Halis Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
285
Müjgan Halis Kimdir? Biyografi Sayfası

Müjgan Halis Kimdir? Biyografi, bölümünde Müjgan Halis Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Müjgan Halis Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Müjgan Halis Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Müjgan Halis

Müjgan Halis, 26 Ocak 1971 senesinde Elazığ’ın Karakoçan beldesinde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1992 senesinde mezun oldu. Gazeteciliğe 1995 senesinde Evrensel gazetesinde başladı, ardından sırasıyla Radikal gazetesi, Aktüel dergisi, Kanal D televizyonu, İxir ve E-Kolay internet kuruluşlarında çalıştı.

Müjgan Halis, TESEV adına İmam Hatip araştırması, Diyanet araştırması ve Başörtüsü araştırması gibi araştırmalarda gazeteci olarak görev aldı. Batmanda Kadınlar Ölüyor isimli kitabı 2001 senesinde Metis Yayınları’ndan çıktı. Kitap, Batman’da dünya hemen hemensının kadın intiharlarını yerinde inceleyen, intihar edenlerin aileleriyle, intihar girişiminden sağ kurtulanlarla ve yerel-idari yetkililerle yapılan söyleşilerden buluşmaktedir. Bu konuyla alakalı yazılan tek kitaptır. Yayına girdiği yıl The Times Library aracılığıyla Türkiye’de yayına giren en iyi kitap seçilmiştir. Müjgan Halis, 1 kız çocuğu annesidir.

Müjgan Halis, Sabah gazetesinde editörlük ve hafta sonu eklerinde politika, kadın hakları, Kürtler, azınlıklar gibi alanlarda güncel röportaj ve söyleşiler yapmaktadır.

Müjgan Halis Kitapları

2001 Batman’da Kadınlar Ölüyor

2012 Bu Toprağın Ötekileri
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.