Muhittin Böcek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
62
Muhittin Böcek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Muhittin Böcek kimdir?, biyografi sitemizde Muhittin Böcek kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Muhittin Böcek kimdir? kaç yaşında?, Muhittin Böcek kimdir? memleketi neresi, Muhittin Böcek kimdir? evi nerede, Muhittin Böcek kimdir? nereli, Muhittin Böcek kimdir? instagram, Muhittin Böcek kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Muhittin Böcek kimdir? Biyografi

Muhittin Böcek nereli? Kaç yaşında?

Muhittin Böcek kimdir, nereli, kaç yaşında, eşi? Muhittin Böcek öldü mü, son durumu? Muhittin Böcek hangi partiden, projeleri, vaatleri neydi? Muhittin Böcek eşi ve yeni eşi kim? Muhittin Böcek koronavirüs olduktan sonra ile ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. Muhittin Böcek ile ilgili araştırılanler kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Muhittin Böcek yaşamı ve biyografisi

Muhittin Böcek CHP’li Antalya Belediye Başkanı’dır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek koronavirüse yakalanması ile gündem oldu.

Muhittin Böcek 1962 senesinde Antalya Konyaaltı’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim haaytına Antalya’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite yaşamına Halkla İlişkiler Bölümünde sürdü. Arından İktisat Bölümü okudu. Eğitimine ardından Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yaparak sürdü. Askerliğini Samsun Askeri Hastanesi’nde yaptı.

Muhittin Böcek koronavirüs

Muhittin Böcek siyasi kariyerine ilk kez dönemin siyasi partilerinden Anavatan Partisi’nde adım attı ve ilçe başkanlığı görevinde bulundu. 18 Nisan 1999 senesinde Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 28 Mart 2004 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve yeniden başkan seçildi. 29 Mart 2009 başkanlık koltuğunu yeniden aldı. 30 Mart 2014 senesinde bir kez daha belediye başkanı oldu. Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı, Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı ve Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Muhittin Böcek 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu. Muhittin Böcek, böylece Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Muhittin Böcek 2020 yılıda koronavirüse yakalanması ile gündeme geldi. 1 aylık koronavirüs nasıl tedavi edileceğinin sonrasında durumunun iyiye gitti altı çizildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.