Muharrem Erkek kimdir, Muharrem Erkek kaç yaşında?

05.11.2021
45
Muharrem Erkek kimdir, Muharrem Erkek kaç yaşında?

Muharrem Erkek kimdir, biyografi bölümünde Muharrem Erkek biyografi sayfası ile karşınızdayız. Muharrem Erkek kaç yaşında?, Muharrem Erkek memleketi neresi, Muharrem Erkek facebook, Muharrem Erkek nereli, Muharrem Erkek instagram, Muharrem Erkek ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Muharrem Erkek kimdir? başlığımızın detayları..

Muharrem Erkek Kimdir – Muharrem Erkek Biyografi

Muharrem Erkek, 1969’da Çanakkale’de doğmuş  Türk siyasetçi ve avukattır. Cevatpaşa İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve Çanakkale Lisesi’nde okudu. 1986 senesinde Çanakkale Lisesi’nden mezun olarak İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. 

1993 senesinde avukatlık stajını Çanakkale Barosu’nda yaptı. 1994 senesinde askerliğini Balıkesir’de disiplin mahkemesinde kısa dönem olarak bitirdi. 1994 senesinde Çanakkale’de serbest avukat olarak iş yaşamına adım attı. Avukatlık mesleğini icra ederken bir çok sivil toplum örgütünde de görev aldı. 

2000-2002 zamanında Baro yönetiminde görev yaptı. 2004 ve 2009 senesinde gerçekleşen yerel seçimlerde CHP’den Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 

Çanakkale Spor ve Çanakkale Zihinsel Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulunmuş, Çanakkale Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda görev almıştır.

TBMM 25. ve 26. dönem Çanakkale milletvekilidir. Şubat 2018 saygınlığıyla CHP’nin hukuk politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısıdır.

Muharrem Erkek, evli ve 2 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.