Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
334
Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir?, biyografi sitemizde Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? kaç yaşında?, Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? memleketi neresi, Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? evi nerede, Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? nereli, Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? instagram, Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Muhammed Yahya Yıldızhan
Doğum tarihi: 1 Ocak 2005
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.65 cm
Kilo: 65 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Lise
İlişkisi: Bekar
Meslek: Yarışmacı
İnstagram hesabı için tıklayın

Muhammed Yahya Yıldızhan nereli? Kaç yaşında?

Muhammed Yahya Yıldızhan kimdir, nerelidir, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Muhammed Yahya Yıldızhan aslen nereli, hangi okulda okuyor? Ailesi ve ile ilgili bilgiler? Muhammed Yahya Yıldızhan instagram, youtube hesabı? Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının birincisi kim? Muhammed Yahya Yıldızhan yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Muhammed Yahya Yıldızhan yaşamı ve biyografisi

Muhammed Yahya Yıldızhan Türk yarışmacı. Türkiye’de Mayıs 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayına giren katıldığı Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda birinci seçilmesi ile adını duyurmaya başladı ve tanındı.

Muhammed Yahya Yıldızhan aslen nereli

Muhammed Yahya Yıldızhan 1 Ocak 2005 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Günümüzde lise öğrencisi olarak eğitim hayatına İstanbul Zeytinburnu Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sürdürmektedir. İstanbul’daki Abdüsselam Kur’an Kursunda Hafızlığını bitirdi ve 15 ayda hafız oldu. Muhammed Yahya Yıldızhan önceden ilk kez Eskişehir’de 18 yaş altı erkek öğrenciler için tertip edilen “Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması’nda” İstanbul’dan katılarak ikinci olmuştur.

TRT 1’de Ramazan ayında ekranlara gelen “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda” 15 yaşında Muhammed Yahya Yıldızhan okuduğu ayetlerle seyircileri tilavetiyle etkilemeyi başardı. Muhammed Yahya Yaıldızhan Rahman Suresi ile yarışmada izleyen ve dinleyenlere müthiş bir dinleti sağlaması ile ön plana çıktı.

2020 senesinde TRT 1 ekranlarında yayına giren katıldığı Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan Muhammed Yahya Yıldızhan yarışmayı birincilikle bitirdi ve kazandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.