Müge Anlı Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
202
Müge Anlı Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Müge Anlı Kimdir?, biyografi sitemizde Müge Anlı Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Müge Anlı Kimdir? kaç yaşında?, Müge Anlı Kimdir? memleketi neresi, Müge Anlı Kimdir? evi nerede, Müge Anlı Kimdir? nereli, Müge Anlı Kimdir? instagram, Müge Anlı Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Müge Anlı Kimdir? Biyografi

Müge Anlı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa Biyografi

Müge Anlı kimdir? ATV televizyonunda senelerdır gündüz kuşağı programları içinde açık ara önde olan Müge Anlı kimdir?  Tatlı Sert programının sunucusu araştırmacı, gazeteci ve televizyoncu Müge Anlı kimdir? Hayatı, özel yaşamı, evlilikleri, kaç yaşında en fazla araştırılan konular içinde.

Müge Anlı doğum tarihi 19 Aralık 1973’tür. Güzel ve sempatik sunucu 45 yaşındadır. Müge Anlı yaşı en fazla araştırılan soru olmasına karşın evli olup olmadığı da merak konusu. Müge Anlı bekardır. Daha önce Burhan Akdağ ile evlenmiş fakat boşanmışlarıdır. Eğitim durumu Kadir Has Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nden mezun olmuştur.  Gazeteci ve Sunucunun boyu 1.64 cm olup, kilosu 55 kg ve burcu ise Yay’dır. Müge Anlı doğum yeri İstanbul olsa da aslen memleketi Edirne’dir.  Müge Anlı aile kökeni Kırım Tatarlarına dayanmaktadır. İşte Müge Anlı yaşamı ve biyografisine ilişkin tüm detaylar kim kimdir bölümümüzde.

Müge Anlı 19 Aralık 1973 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Edirneli olan Gazeteci ve Sunucunun babası İhsan Anıl, kızı Lidya Müge Akdağ ve eski kocası Burhan Akdağ’dır.  Müge Anlı’ın eğitim ve öğrenim senelerı İstanbul’da geçti. Liseyi bitirdiktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Bölümünü bitirdi. Gazetecilik, araştırma ve televizyon dünyasında emin adımlarla ilerleme kaydetmek için  Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.

Müge Anlı’nın kariyer yolculuğu üniversite senelerında başladı. Kariyerinin başındayken 1993 senesinde Gazeteci Burhan Akdağ ile tanıştı ve bu tanışma evliliğe dönüştü. Müge Anlı ve Burhan Akdağ çiftinin bir kızı oldu. İsmini ise Lidya Müge Akdağ oldu. Lakin bu birliktelik 15 yıl sonra bitti. Müge Anlı evliliğine ilişkin en enteresan detay ise şüphesiz boşandığı eşi Burhan Akdağ ile 2 kez ve aynı tarihlerde nikah masasına oturması olmuştur.

Müge Anlı kariyer yolculuğu nasıl başladı?

Kariyer yolculuğuna ardından magazin tarzı haberlerle devam eden Müge Anlı Kanal D ekranlarında “Dobra Dobra” programı ile adından söz ettirdi. Bazı kesimler aracılığıyla eleştirilse de şimdilerde artık şüpheli ve esrarengiz hadiselerin çözümlenmesinde kilit rol oynamaktadır.

Daha sonra ATV ekranlarında kariyer yolculuğuna Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ile sürdü. Aynı zamanda programın hem yapıcısı hem de sunucusudur.

Müge Anlı Gazetecilik, Televizyonculuk, Sunuculuk ve Yapımcılık gibi rollerinin bunun yanında bir kitap da kaleme almıştır. “Zeynep Özal: bir kadın birkaç hayat” kitabının yazarıdır.

2018 senesinde 45.’si tertip edilen Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Kadın Sunucu” ödülünü aldı. Müge Anlı ödülünü İlker Yasin takdim etmiştir.

Müge Anlı İnstagram hesabı için tıklayın. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.