Mithat Sancar Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
507
Mithat Sancar Kimdir? Biyografi Sayfası

Mithat Sancar Kimdir? Biyografi, bölümünde Mithat Sancar Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mithat Sancar Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Mithat Sancar Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mithat Sancar Kimdir

Mithat Sancar, 1963 senesinde Mardin’in Nusaybin beldesinde dünyaya geldi. Diyarbakır Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Ardından aynı üniversitede “Temel Hakların Yorumu’’ konulu teziyle 1995 senesinde doktorasını verdi. 1999 senesinde da ”Hukuk Devleti’” konulu teziyle de Doçent oldu. 2007 senesinde profesör olan Mithat Sancar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Öğretim Üyesi görevine sürdürmektedir.

Mithat Sancar’ın Kürt sorununun çözülmesi hususunda bir çok yazıları bulunmaktadır. 2007 senesinden bu yana Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Taraf gazetesinde de yazmaktadır.

Başta Birikim dergisi olmak üzere çeşitli dergilerde çok sayıda yazısı yayımlanan Mithat Sancar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi ve Hükümet’in 2013 senesinde teröre çözüm arayışında kurduğu ‘Akil Adamlar Komisyonu’na Marmara Bölgesi’ndan seçildi.

Mithat Sancar, Türkan Sancar ile evlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.