Mine Uzun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
587
Mine Uzun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mine Uzun kimdir?, biyografi sitemizde Mine Uzun kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mine Uzun kimdir? kaç yaşında?, Mine Uzun kimdir? memleketi neresi, Mine Uzun kimdir? evi nerede, Mine Uzun kimdir? nereli, Mine Uzun kimdir? instagram, Mine Uzun kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mine Uzun kimdir? Biyografi

Mine Uzun Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Ekonomi programlarının başarılı sunucusu Mine Uzun CNN Türk kanalına transfer olunca yaşamı merak konusu oldu. Mine Uzun Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu alandan mezun olduktan sonra çeşitli bankaların yatırım bölümlerinde ve aracı kurumlarda çalışmıştır.

Gazetecilik kariyerine 2005 senesinde Ankara’da adım attı. Halk TV’de haber spikerliği yaptı. Çeşitli ulusal kanallarda sosyal içerikli programlar ve açık oturumlar hazırlayıp sunmuştur.

Ekonomi editörlüğü ve Ana Haber Bülteni spikerliği görevlerini uzun yıllar sürdürmüştür. 2010 senesinden beri Bloomberg HT Televizyonu’nda anchor olarak görev yaptı.

8 yıl Bloomberg HT Televizyonu’nda görev yaptıktan sonra Mine Uzun CNN Türk ekranlarında ekonomi bültenlerinin yeni sunucusu olarak kariyerini sürdürmeye sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.