Metin Akdülger kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

15.01.2022
299
Metin Akdülger kimdir? kimdir, nereli, kaç yaşında?

Metin Akdülger kimdir? Kimdir, biyografi sitemizde Metin Akdülger kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Metin Akdülger kimdir? kaç yaşında?, Metin Akdülger kimdir? memleketi neresi, Metin Akdülger kimdir? evi nerede, Metin Akdülger kimdir? nereli, Metin Akdülger kimdir? instagram, Metin Akdülger kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Metin Akdülger kimdir? Biyografi

Metin Akdülger nereli? Kaç yaşında?

Metin Akdülger kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu burcu? Metin Akdülger yer aldığı diziler? Metin Akdülger sevgilisi? Metin Akdülger biyografi? Metin Akdülger instagram? Metin Akdülger Röportaj? Metin Akdülger Cansu Dere? Hakkında araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Metin Akdülger yaşamı ve biyografisi

Metin Akdülger Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Dizilerde ve sinema filmlerinde oynadığı karakterlerle tanınmaya başladı.

Metin Akdülger oynadığı diziler

Metin Akdülger 10 Nisan 1988 senesinde Bursa’da doğmuştur. Lise eğitimini bitirdiktan sonra Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuğa merakı olan Metin Akdülger Yıldız Kenter’den oyunculuk üzerine eğitim almıştır. İlk tiyatro oyununu 2012 senesinde Craft Tiyatronun yaptığı “Kaset” oyununda oynamıştır. Daha sonra ilk kez kamera karşısına 2013 senesinde “Medcezir” dizisi ile kariye adım atmıştır. Hemen sonrasında “Bensiz” filminde “Necip” kişiliğine hayat vermiştir. “Şahsiyet, Atiye, Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan” dizi projelerinde yer almıştır.

Metin Akdülger seyirci aracılığıyla en bi hayli beğeni alan dizisi “Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan” ile adını herkese duyurmuştur. 2020 senesinde “Atiye” dizisinde boy göstermektir. Uzun senelerdır müzikle ilgilenen yakışıklı oyuncu basgitar çalıyor ve 2019 senesinde arkadaşı Burak Yeşildurak’ın kurduğu “Journers” müzik grubunda “Döngüm” adlı parçayı çıkardılar. Birçok festivalde jüri kullanıcı hesabı yapmış 2020 senesinde Abbussamed Delen’in yazdığı “Ahşap kulübe” kitabı seslendirmiştir.

Metin Akdülger sevgilisi

Metin Akdülger boyu 1.84 cm kilosu 70 kg burcu Koç. Bir dönem “Ezel” dizisinde oynayan Cansu Dere ile birliktelikleri olduğu bilgisi yer alıyor.

Metin Akdülger diziler ve filmleri         

Metin Akdülger oynadığı dizler? Metin Akdülger hangi dizlerde oynadı? Aşağıda listelenmektedir.

 • 2020 – Yarına Tek Bilet
 • 2019 – Atiye
 • 2019 – The Ruse
 • 2019 – En Sevdiğim Kumaş
 • 2018 – Şahsiyet
 • 2017 – Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan
 • 2017 – Kırık Kalpler Bankası
 • 2016 – Tereddüt
 • 2016 – Yok Sağ ol
 • 2015 – Analar ve Anneler
 • 2013 – Medcezir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.