Mesut Yar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
332
Mesut Yar Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Mesut Yar Kimdir? Biyografisi, bölümünde Mesut Yar Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Mesut Yar Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Mesut Yar Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mesut Yar

Mesut Yar, 17 Nisan 1966 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede Müzecilik ihtisası yaptı.

Mesut Yar, 1985 senesinde gazetecilik mesleğine stajyer muhabir olarak başladı. Sırasıyla Hürriyet, Sabah, Posta gibi gazetelerde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığı yaptı.

1994 senesinde kurucuları içinde olduğu Kanal E’de ülkenin ilk ihtisas talk show’unu (By Night) yapan Mesut Yar, bundan sonraki kariyerine televizyon öznesinde sürdü. Show TV, Number One TV, HBB TV, Kanal 6, Star TV, Cine 5, atv gibi ulusal kanallarda yapımcılık, sunuculuk ve anchormanlik görevlerinde bulundu. Sabah-Atv Grubuna bağlı Kanal 1, Atv Avrupa, Türkçe Tv gibi kanallarda genel müdürlük yapan Mesut Yar, mesleğine paralel olarak edebiyatla da ilgilendi.


Çeşitli hikâye, şiir, ve roportaj kitapları yayına giren Yar’ın halen Posta Gazetesinde izleme kritiği yaptığı Televizyon Hastası isimli bir köşesi bulunmaktadır.

Mesut Yar, Hafta içi her akşam CNN TÜRK’de Burada Laf Çok programını sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.