Meryem Uzerli Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
73
Meryem Uzerli Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Meryem Uzerli Kimdir? Biyografisi, bölümünde Meryem Uzerli Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Meryem Uzerli Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Meryem Uzerli Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Meryem Uzerli

Meryem Sahra Uzerli, 12 Ağustos 1983 senesinde Almanya’nın Hessen’in Kassel Şehrinde dünyaya geldi. Babası Türk, Annesi Almandır.

Meryem Uzerli, İlerleyen yaşlarında Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

İki ağabeyi ve bir ablası mevcuttur. 173 cm boyunda olan genç oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 senesinin dizilerinden olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmaktadır.

Meryem Uzerli, bunun yanı sıra Almanya’da bir çok dizide ve bir çok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, bunun yanı sıra iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynadığı Hürrem Sultan’a paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı’nın yapımcılığını üstüne aldığı ve konusunu Meral Okay -ölümünün sonrasında Yılmaz Şahin- ‘ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye’de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar içinde eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya’dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.

2011 senesinde Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 2012 senesinde ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.

Genç Oyuncu, 2012 ve 2013 senelerında Elidor Türkiye’nin reklam yüzü olmuştur ve bir çok Elidor reklamında oynamıştır.


2008 Inga Lindström Britta
2009 Das total verrücktes Wochenende – Sinema
2009 The Line Anna Kısa Film
2009 Sterne über dem Eis Öğrenci – Sinema
2010 Journey of No Return Hostes – Sinema
2010 Ein Fall für zwei Ankel
2011 Muhteşem Yüzyıl – Hürrem Sultan 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.