Merve Şebnem Oruç kimdir, Merve Şebnem Oruç kaç yaşında?

07.11.2021
217
Merve Şebnem Oruç kimdir, Merve Şebnem Oruç kaç yaşında?

Merve Şebnem Oruç kimdir, biyografi bölümünde Merve Şebnem Oruç biyografi sayfası ile karşınızdayız. Merve Şebnem Oruç kaç yaşında?, Merve Şebnem Oruç memleketi neresi, Merve Şebnem Oruç facebook, Merve Şebnem Oruç nereli, Merve Şebnem Oruç instagram, Merve Şebnem Oruç ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Merve Şebnem Oruç kimdir? başlığımızın detayları..

Merve Şebnem Oruç Kimdir – Merve Şebnem Oruç Biyografi

1980 senesinde Kırklareli’Lüleburgaz’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına burada başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Mimarlık, Fizik ve Felsefe alanlarında sürdürdü.Mimarlık, fizik ve felsefe eğitimlerinden sonra 10 yıl boyunca özel sektörde, ülkeler arası şirketlerde çalıştı. Bilişim alanında üst düzey yöneticilik, genel müdürlük ve danışmanlık yapan Oruç, 2013 senesinden bu yana medya sektöründe faaliyet göstermektedir.

İlk durağı ise TRT İngilizce haber kanalı TRT World oldu. Uzun bir süre TRT çatısı altında çalıştı. Daha sonra Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Merve Şebnem Oruç  dailysabah gazetesinde de çalışmalarını sürdürdü.

Aynı zamanda Oruç, tvnet televizyonunda hazırladığı “Karşı Karşıya” programını sağlamaktadır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.