Mert Yazıcıoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
111
Mert Yazıcıoğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mert Yazıcıoğlu kimdir?, biyografi sitemizde Mert Yazıcıoğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mert Yazıcıoğlu kimdir? kaç yaşında?, Mert Yazıcıoğlu kimdir? memleketi neresi, Mert Yazıcıoğlu kimdir? evi nerede, Mert Yazıcıoğlu kimdir? nereli, Mert Yazıcıoğlu kimdir? instagram, Mert Yazıcıoğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mert Yazıcıoğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mert Yazıcıoğlu
Doğum tarihi: 10 Mayıs 1993
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.77 cm
Kilo: 68 kg
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Mert Yazıcıoğlu nereli? Kaç yaşında?

Mert Yazıcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, abisi, sevgilisi, dizileri ve filmleri? Mert Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu’nun neyi? Mert Yazıcıoğlu Afra Saraçoğlu sevgili mi? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birilikte olacak.

Mert Yazıcıoğlu yaşamı ve biyografisi

Mert Yazıcıoğlu Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 2011 senesinde konuk oyuncu olarak başladığı dizi film kariyerine en büyük çıkışını 2013 senesinde Karagül dizisinde Baran rolü ile yaptı ve üne kavuştu.

Mert Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlunun neyi

Mert Yazıcıoğlu 10 Mayıs 1993 senesinde İstanbul’da 2 çocuklu bir dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Denizli’dir. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Mert Yazıcıoğlu liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde sürdü. Lakin üniversitenin 2. sınıfında eğitim hayatına ara verdi ve oyunculukla alakadar olmaya başladı.

Mert Yazıcıoğlu oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 senesinde “Dedemin İnsanları” adlı sinema filminde konuk oyuncu olarak adım attı. Mert Yazıcıoğlu oyunculuk kariyerine başlamadan önce Can Sipahi, Sumru Onat ve Ümit Çırak gibi ustalardan oyunculuk dersleri aldı. Ardından “3 Mota Eğitim Atölyesi’nde” oyunculuk eğitimi aldı. En büyük çıkışını 2013 senesinde “Karagül” dizisinde “Baran rolü ile yaptı ve tanınmaya başladı. 2016 senesinde “Umuda Kelepçe Vurulmaz” dizisinde “Ferit” rolü ile ve 2018 senesinde “Mehmed Bir Cihan Fatihi” adlı dizide “Korkut” karakterini oynadı. Aynı yıl “Bir Litre Gözyaşı” dizisinde “Mahir” rolüne hayat verdi. Mert Yazıcıoğlu Netflix için çekilen 2020 yapımı olan “Aşk101” dizisinde “Sinan” rolüne hayat veren isim oldu.

Mert Yazıcıoğlu sevgilisi Afra Saraçoğlu

45. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde bulunan Mert Yazıcıoğlu özel yaşamında bir dönem oyuncu Hilal Altınbilek ile anıldı. Sevgilisi oyuncu Afra Saraçoğlu’dur.  Mert Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu ilişkisi yoktur soyadı benzerliği bulunmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu dizileri ve filmleri

Mert Yazıcıoğlu oynadığı diizler, hangi dizilerde oynadı? Aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 2020 – Aşk 101 (Sinan) (TV Dizisi)
  • 2018 – Bir Litre Gözyaşı (Mahir) (TV Dizisi)
  • 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Korkut) (TV Dizisi)
  • 2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Ferit) (TV Dizisi)
  • 2018 – İyi Oyun (Cenk ‘Sifiralti’ Gökkaya) (Sinema Filmi)
  • 2013 – Karagül (Baran) (TV Dizisi)
  • 2012 – Kayıp Şehir (Furkan) (TV Dizisi)
  • 2011 – Dedemin İnsanları (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.