Mert Aydoğdu kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
570
Mert Aydoğdu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Mert Aydünyaya geldi Kimdir, biyografi sitemizde Mert Aydünyaya geldi ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mert Aydünyaya geldi kaç yaşında?, Mert Aydünyaya geldi memleketi neresi, Mert Aydünyaya geldi evi nerede, Mert Aydünyaya geldi nereli, Mert Aydünyaya geldi instagram, Mert Aydünyaya geldi ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Mert Aydünyaya geldi Biyografi

Mert Aydünyaya geldi oyuncu 18 Ocak 2007 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Öğrenimine İstanbul’da başladı. Babası şoför ve annesi ev hanımıdır. Ailenin tek çocuğudur. Kardeşi yoktur. Günümüzde okul ve oyunculuk çalışmalarını birlikte sürdürmektedir. Mert Aydünyaya geldi bebekliğinin sekizinci ayında yürümeye başlamıştır. İlkokula başladığı ilk hafta olağanüstü bir hızla okumayı öğrendi. Yapılan IQ testi 154 çıkan Mert Aydünyaya geldi pratik zekası ve kabiliyetleri ile göz doldurmaktadır. İlerleyen senelerda tek hayali adamı olmak! Teknoloji, uzay çağı, bilim ve robotlara ilgi duymaktadır.

Mert Aydoğdu hayatı, biyografi ve vikipedi

Mert Aydünyaya geldi oyunculuk kariyerine reklam filmlerinde rol alarak adım attı. Turkcell, Ziraat Sigorta, Enpara, QNB Finansbank, Hyundai Assan, Aycan Tekstil, Unilever, Maranga lingerie ve Ülker İçim Peynir reklamlarında rol aldı.

Mert Aydoğdu boy kilo yaş

Mert Aydünyaya geldi dizi film oyunculuğuna ise ilk kez 2016 senesinde Güldüy Güldüy Çocuk Show dizisinde adım attı. Beyazperde de ilk deneyimini 2016 senesinde Hasret Bitti sinema filmi ile gerçekleştirdi. Aynı yıl Kördüğüm, Yeter dizilerinde rol aldı. 2018 senesinde Arif V 216 sinema filminde Faruk rolünü canlandırdı. 2019 senesinde kariyerine beyazperde de devam eden tecrübeli oyuncu Keşfedilmemiş Çocuklar sinema filmi ile seyircisinin karşısına çıktı. 2021 senesinde TRT1 ekranlarında yayına giren Tozkoparan İskender dizisinde Ayberk rolüne hayat veren isim oldu.

Mert Aydoğdu sevgilisi dizileri

Mert Aydünyaya geldi boyu 1.35 kilosu 33 kg ve burcu Oğlak. Actors Management ajansın oyuncusu olarak sürdürmektedir.

Mert Aydünyaya geldi yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2021 Tozkoparan İskender (Ayberk)
  • 2019 Keşfedilmemiş Çocuklar
  • 2018 Arif V 216 (Faruk)
  • 2016 Yeter
  • 2016 Kördüğüm
  • 2016 Hasret Bitti
  • 2016 Güldüy Güldüy Çocuk Show
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.