Mercan Şenel Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
355
Mercan Şenel Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi, bölümünde Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Mercan Şenel Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mercan Şenel

Mercan Şenel, 1981 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise senelerında okul gruplarında solistlik yaptı. Ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı. Okurken para kazanmak için çeşitli otel ve gece kulüplerinde sahneye çıktı. Bir süre TRT bünyesinde çalıştı.

Mercan Şenel, Kendini geliştirmek için bir süre sonra Ankara’dan İstanbul’a taşındı. 2005’te kendi şarkılarından bir demo hazırladı ve Erol Köse’yle iletişime geçti. Müzik vizyonunu geliştirmek için Almanya, Berlin ve Londra’daya giden Mercan, yeni müzik soundlarını keşfetti.

Mercan”ın “Sana Değil Kardeşine” isimli ilk solo albümü, Erol Köse Production etiketi ve “2010 senesinin ilk starı” sloganı ile 22 Ocak günü yayınlandı. Elektropop türündeki Dannii Minogue’un “Put The Needle On It” şarkısının cover”ı olan çalışmanın düzenlemesi Erdem Kınay’a, kelimeleri Alper Narman’a ait olan çıkış parçası “Sana Değil Kardeşine” büyük ilgi gördü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.