Meral Zeren Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
252
Meral Zeren Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Meral Zeren Kimdir? Biyografisi, bölümünde Meral Zeren Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Meral Zeren Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Meral Zeren Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Meral Zeren

Meral Zeren, 6 Haziran 1952 senesinde Adana’da dünyaya geldi. 14 yaşındayken okulu bırakarak sahneye çıkan Meral Zeren, sahnede sinema yapımcılarının dikkatini çekti.

1971 senesinde Önce Vur Sonra Sev ve Önce Sev Sonra Vur adlı 2 filmde Yılmaz Köksal ve Figen Han ile rol alan Meral Zeren, Elizabeth Blackwell kişiliğini başarı ile canlandırdı. Ardından özellikle 70’li senelerda bir çok filmin vazgeçilmez oyuncusu oldu.

Meral Zeren’in asıl çıkışı Kemal Sunal ile birlikte olmuştur. 1970’lerde Kemal Sunal’ın en fazla bi hayli beğeni alan filmlerinde (Salako, Şaşkın Damat, Şaşkın Milyoner, Hanzo) birlikte rol aldılar. Kemal Sunal’ın filmlerinde ki ünlü Emine kişiliğini oynayan Meral Zeren olmuştur.

Ahmet Mekin, Cüneyt Arkın ve İlyas Salman gibi bir çok bir çok ünlü oyuncu ile birlikte bi hayli beğeni alan filmlerde başrolü paylaşan Meral Zeren, son kez 2011 senesinde Farklı Boyut adlı tv dizisinde rol aldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.