Menend Kurtiz kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
4.131
Menend Kurtiz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Menend Kurtiz Kimdir, biyografi sitemizde Menend Kurtiz ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Menend Kurtiz kaç yaşında?, Menend Kurtiz memleketi neresi, Menend Kurtiz evi nerede, Menend Kurtiz nereli, Menend Kurtiz instagram, Menend Kurtiz ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Menend Kurtiz Biyografi

Menend Kurtiz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Menend Kurtiz dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Tuncel Kurtiz’in eşidir. İstanbul’da dünyaya geldi. 46 yıllık Tuncel Kurtiz ile evliliği boyunca basından uzak durdu. 2013 senesinde eşi Tuncel Kurtiz’in yaşamını kaybetmesi ile gündeme geldi ve tanınmaya başladı.

Menend Kurtiz yaşamı ve biyografisi

Menend Kurtiz kızlık soyadı ile Menend Şeker İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitimini Kimya Mühendisi olarak başarı ile bitirdi. İyi bir kitap okuyucusu, sinema ve tiyatro izleyeni olan Menend Kurtiz sanatla iç içe büyüdü.

Menend Kurtiz kariyerine kimya laboratuvarında çalışarak adım attı.   Kariyer basamaklarını Eczacıbaşı Serum Fabrikası’nda atmaya başladı ve uzun yıllar Eczacıbaşı çatısı altında çalışmaya başladı. Ardından iş yaşamına Henkel’de sürdü.

Menend Kurtiz iş yaşamının bunun yanında sanat dünyası ile de alakalı oldu. Sanat camiasında tanıdığı yönetmen ve oyuncular onu 46 yıllık kader arkadaşı Tuncel Kurtiz ile bir araya getirdi. Menend Kurtiz Tuncel Kurtiz ile 1967 senesinde nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden Aslı Kurtiz ve Mirza Kurtiz adında iki çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Menend Kurtiz Tuncel Kurtiz ile evlendikten sonra uzun yıllar İstanbul Levent’te yaşamını sürdürdü. Ardından Kaz Dağları’na yerleşti. 2013 senesinde eşi Tuncel Kurtiz’in yaşamını kaybetmesinin sonrasında kardeşi Erhan Şeker ile birlikte Zeytinbağı Oteli’ni işletmeye başladı.

Menend Kurtiz boy kilo ve hangi burç?

Menend Kurtiz  boyu, kilosu burcu ile ilgili net bilgiler bulunmamaktadır. Menend Kurtiz nereli, öldü mü, Tuncel Kurtiz eşi kimdir, Tuncel Kurtiz Menend Kurtiz ne zaman evlendi, kaç çocukları var, kısaca yaşamı vikipedi kaynaklı biyografi detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.