Melis Civelek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
923
Melis Civelek kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Melis Civelek kimdir?, biyografi sitemizde Melis Civelek kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Melis Civelek kimdir? kaç yaşında?, Melis Civelek kimdir? memleketi neresi, Melis Civelek kimdir? evi nerede, Melis Civelek kimdir? nereli, Melis Civelek kimdir? instagram, Melis Civelek kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Melis Civelek kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Melis Top
Doğum tarihi: Bilinmiyor
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.78 cm
Kilo: 65 kg
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek: Senarist, Yönetici
İnstagram hesabı için tıklayın

Melis Civelek nereli? Kaç yaşında?

Melis Civelek kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Melis Civelek sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi, eşi kim, çocuğu var mı? Melis Civelek dizileri, vikipedi bilgileri kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Melis Civelek yaşamı ve biyografisi

Melis Civelek Türk televizyoncu ve senaristtir. Türkiye’de ulusal kanallar olan Star TV, Kanal D ATV’de genel müdürlük ve Show TV’de genel yayın yönetmenliği yaptı. Melis Civelek oyuncu Feyza Civelek’in annesidir. Yasak Elma, Bir Umut Yeter, Altın Tepsi, Asla Vazgeçmem, Güllerin Savaşı ve Adını Feriha Koydum gibi bilinen dizilerin senaristi olarak tanınmaktadır.

Melis Civelek kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu

Melis Civelek İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Kızının adı Feyza Civelek’tir. Melis Civelek lise ve üniversite yaşamının sonrasında mesleki kariyerine medveya televizyonculuk alanında adım atarak başladı. Star TV, Kanal D ATV’de genel müdürlük ve Show TV’de genel yayın yönetmenliği yaptı. Lakin sonrasında senaristlik yapmaya başladı.

Melis Civelek dizileri içinde 2011 yapımı “Adını Feriha Koydum” dizisi, 2014 senesinde “Güllerin Savaşı” 2015 senesinde “Asla Vazgeçmem” 2017 senesinde “Altın Tepsi” 2018 senesinde “Bir Umut Yeter” ve 2019 ile 2020 senesinde “Yasak Elma” dizilerinin senaristliğini yaptı. 

Melis Civelek bir dönem kızı oyuncu Feyza Civelek’in karakolluk olması ile gündeme geldi.

Feyza Civelek
Melis Civelek kızı Feyza Civelek

Aynı zamanda Bir Umut Yeter dizisinde senaryoda Çerkezlere yönelik hakaret içeren ifadeler olmasından ötürü ciddi tepkiler almıştır. Kanal D televizyonu bu durum için özür mesajı yayınlamıştır.

Melis Civelek dizileri ve filmleri

Melis Civelek yazdığı ve senaristliğini yaptığı dizi filmler aşağıda güncel aolarak bulunmaktadır.

  • 2020 Yasak Elma TV Dizisi (Senarist)
  • 2018 Bir Umut Yeter TV Dizisi (Senarist)
  • 2017 Altın Tepsi TV Dizisi (Senarist)
  • 2015 Asla Vazgeçmem TV Dizisi (Senarist)
  • 2014 Güllerin Savaşı TV Dizisi (Senarist)
  • 2011 Adını Feriha Koydum TV Dizisi (Senarist)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.