Melih gökçek kimdir, Melih gökçek kaç yaşında?

05.11.2021
67
Melih gökçek kimdir, Melih gökçek kaç yaşında?

Melih gökçek kimdir, biyografi bölümünde Melih gökçek biyografi sayfası ile karşınızdayız. Melih gökçek kaç yaşında?, Melih gökçek memleketi neresi, Melih gökçek facebook, Melih gökçek nereli, Melih gökçek instagram, Melih gökçek ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Melih gökçek kimdir? başlığımızın detayları..

Melih gökçek Kimdir – Melih gökçek Biyografi

İbrahim Melih Gökçek,  1948’de Ankara’da doğmuştur. Esasen Şanlıurfa Halfetili olan Gökçek’in çocukluğu babasının mesleği bundan dolayı Gaziantep’te geçti. Esasen Şanlıurfa Halfetili olan babası avukat Ahmet Gökçek, Adalet Partisi Gaziantep il başkanı idi.

İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Gökçek Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrencilik yaşamına başlayınca 1967 senesinden bu yana Ankara’ya yerleşti. Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulunu bitiren Gökçek gazeteciliğe yerel Gaziantep Haber Gazetesinde başladı.

Parlamento muhabirliği yapan Gökçek, askerlik görevine başlamadan önce Çalışma Bakanlığında özel kalem müdür yardımcılığı yaptı.

1984 yerel seçimleri’nde Keçiören Belediye Başkanlığı’nı kazandı. 1989 yerel seçimlerinde ikinci defa Keçiören Belediye Başkanlığı görevine aday oldu. Lakin seçimi kazanamadı. 1991 yılı hem siyasi hem bürokratik yaşamında dönüm noktası yaşayan Gökçek, ANAP’tan istifa ederek Refah Partisi’ne geçti. 20 Ekim 1991 genel seçimlerinde Refah Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

 1994 Türkiye seçimlerinde  belediye başkanlığını kazandı.1994’ten bu yana Ankara Büyükşehir Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek, 28 Ekim 2017’de istifa etti. Melih Gökçek, Nevin Gökçek ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.