Melih Bulu kimdir, Melih Bulu kaç yaşında?

04.11.2021
306
Melih Bulu kimdir, Melih Bulu kaç yaşında?

Melih Bulu kimdir, biyografi bölümünde Melih Bulu biyografi sayfası ile karşınızdayız. Melih Bulu kaç yaşında?, Melih Bulu memleketi neresi, Melih Bulu facebook, Melih Bulu nereli, Melih Bulu instagram, Melih Bulu ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Melih Bulu kimdir? başlığımızın detayları..

Melih Bulu Kimdir – Melih Bulu Biyografi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Melih Bulu,1970 Kırıkkale doğumlu Melih Bulu, lisans eğitimini 1992 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini ise Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde bitirdi.

Prof.Dr. Bulu, özel sektörde TUSAŞ’da proje mühendisi olarak CASA, Atak Helikopter ve F-16 Programlarında çalıştı. P&G’de Fabrika Müdür Yardımcılığı görevinde özellikle verimlilik ve maliyet tasarrufu alanlarında görevler aldı.

Benzeri biçimde çalışma yaşamında gerek profesyonel gerekse girişimci olarak birden çok üretim ve servis sektöründeki firmada strateji ve yönetim konularında danışmanlıklar yaptı.

Prof. Bulu 2009’da başlayan tam zamanlı akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık, MBA koordinatörlüğü, ülkeler arası işbirliği koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2017 tarihi saygınlığıyla Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Bulu, 2011’den bu yana İstanbul Elektrik Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği Ar-Ge Pazarın Yönetim Kurulu Üyesidir.

2015 seçimlerinde AKP’den 1.bölge milletvekili adayı olan Prof.Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. Karara bir çok Boğaziçi Üniversite öğrencisi tepki gösterdi.

2002 senesinde AKP’nin Sarıyer İlçesi kurucularından olan Bulu, 2009 yerel seçimleri öncesinde yine AKP’den Ataşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu.

İstanbul milletvekilliğine de Ataşehir belediye başkanlığına da aday gösterilmeyen Bulu, geçmişte AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu kullanıcı hesabı de yapmış, Ekonomiden Sorumlu AKP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı’na kadar yükseldi. 2021 senesinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atandı.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.