Melih Bulu kimdir, Melih Bulu kaç yaşında? Nereli

25.09.2021
298
Melih Bulu kimdir, Melih Bulu kaç yaşında? Nereli

Melih Bulu (Boğaziçi Üniversitesi Rektörü) Kimdir?, Melih Bulu kaç yaşında, Melih Bulu memleketi neresi. Biyografi bölümümüzde Melih Bulu (Boğaziçi Üniversitesi Rektörü) Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mesleği Akademisyen olan Melih Bulu 1970 tarihinde doğmuştur. Melih Bulu biyografisi yazımızda…

Melih Bulu kimdir

Melih Bulu (Boğaziçi Üniversitesi Rektörü)

Melih Bulu Kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması ile gündeme oturan Melih Bulu, 1970 senesinde Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Eşinin adı Yasemin, oğlunun adı ise Furkan’dır. İngilizce’yi iyi bir düzeyde bilmektedir ve İstanbul’un Kavacık semtinde yaşamaktadır. 

1992 senesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Lisans bölümünü tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini şimdi rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. Daha önce TUSAŞ’ta çalışmıştır ve burada Atak Helikopter, CASA ve F-16 programlarında önemli rol almıştır. Aynı zamanda özel sektörde P&G bünyesinde fabrika müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

Akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık ve koordinatörlük gibi görevlerde bulunan Melih Bulu’nun siyasi tecrübesi de bulunmaktadır. Kendisi Ak Parti Sarıyer ilçe kurucusudur ve İl çapında da çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 senesinde Melih Bulu, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını  koymasıyla da tanınmaktadır. 

Melih Bulu Ne Zaman Doğdu?

Gündemdeki rektör, 1970 senesinde dünyaya gelmiştir. 

Melih Bulu Kaç Yaşında?

1970 doğumlu olan Bulu, 2021 senesi itibariyle 51 yaşındadır. 

Melih Bulu Eşi Kim?

Eşi Yasemin Bulu ile bir evlilik sürdürmektedir. 

Melih Bulu Nereden Mezun?

1992 senesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Lisans bölümünü tamamlamıştır. Daha sonra yüksek lisans ve doktora eğitimini şimdi rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır.

Melih Bulu Nerede Doğdu?

1970 senesinde Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. 

Melih Bulu Esasen Nereli?

Esasen, dünyaya geldiğu da yer olan Kırıkkale’lidir. 

Melih Bulu Çocuğu Var Mı?

Yasemin Bulu ile olan evliliğinden bir oğlu mevcuttur. Oğlunun adı Furkan’dır. 

Melih Bulu AKP ile İlişkisi Ne?

Kendisi Ak Parti Sarıyer ilçe kurucusudur ve İl çapında da çalışmalarını sürdürmüştür. 2009 senesinde Melih Bulu, Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını  koymasıyla da tanınmaktadır. 

Melih Bulu Daha Önce Yaptığı İşler Ne?

TUSAŞ’ta çalışmıştır ve burada Atak Helikopter, CASA ve F-16 programlarında önemli rol almıştır. Aynı zamanda özel sektörde P&G bünyesinde fabrika müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

Melih Bulu Akademik Kariyeri Nedir?

Akademik kariyeri boyunca bölüm başkanlığı, dekanlık ve koordinatörlük gibi görevlerde bulunmuştur. En son Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmıştır. 

Melih Bulu Twitter Hesabı Nedir?

Aktif bir biçimde Twitter kullanan ünlü ismin kullanıcı adı @melihbulu’dur. 

Adı Soyadı:
Melih Bulu
Meslek:
Akademisyen
Doğum Tarihi:
1970
Boyu:
Bilinmiyor
Kilosu:
Bilinmiyor
Göz Rengi:
Kahverengi
Eşi:
Yasemin Bulu
Burcu:
Bilinmiyor
Eğitimi:
ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi
Doğum Yeri:
Kırıkkale
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.