Melek Mosso, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
354
Melek Mosso, nereli, kaç yaşında?

Melek Mosso, biyografi sitemizde Melek Mosso ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Melek Mosso kaç yaşında?, Melek Mosso memleketi neresi, Melek Mosso evi nerede, Melek Mosso nereli, Melek Mosso instagram, Melek Mosso ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Melek Mosso Biyografi

Melek Mosso Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Melek Mosso şarkıları youtube üzerinden dinlenen en popüler şarkılar içinde. Melek Mosso “Vursalar Ölemem” en fazla indirilenler içinde. Peki, Melek Mosso kim, kimdir, sigle ve albüm bilgileri detayımızda.Melek Moos gerçek adı ne? Melek Mosso konser tarihleri 2018 ne zaman?

Yeni akım ses sanatçısı Melek Mosso, veya gerçek adı ile Melek Davarcı 11 Kasım 1988 senesinde Kayseri ilinde dünyaya geldi.Mosso İtalyanca olup, hzılanmak manasına gelmektedir. Melek Mosso 30 yaşındadır. Boyu 1.70 cm olup kilosu 46 kg’dır.

Melek Mosso’nun müziğe olan ilgisi çok ufak yaşlarda başladı. Annesinin olmak istediği şarkıcılığı kendisi başardı. Çünkü annesi her zaman şarkı söylemek istemiştir.

Eğitim yaşamını ve yaşamını Kayseri’de başlayan Melek Mosso ilk, orta ve güzel sanatlar lisesi öğrenmin sonrasında dnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı ve bu bölümden mezun oldu.

Müzik kariyerine aslı olarak 16 yaşında Denizli’de bir kafede sahne almakla adım attı. 9 yaşlarında da bağlama çalmaya başlamıştır. Enstrüman olarak Lise yllarında Filüt çaldı.

Kariyer basamaklarını bir işletmenin gerçekleştirdiği jüri özel ödülünü alarak taçlandırdı.

Türkiye’de yayına giren yabancı format şarkı söyleme yarışması “0 Ses Türkiye” yarışmasına annesinin isteği ile katıldı.

Çeşitli merkezlerde öğrencilerine özel müzik dersi verdi.

Veys Çolak ile 2106 senesinde tanıştı. Bu tarihten bu yana birlikte çalışmaktadırlar.

Sosyal medya kanallarının aktif olması ile de 2018 senesinde açtığı Youtube kanalında Yıldız Tilbe’nin ‘Vursalar Ölemem’ şarkısı ile milyonlara ulaştı.

Melek Mosso, 2018 Şubat ayında Sony Müzik etiketiyle çıkardığı “Kedi” adlı single çalışmasıyla müzik piyasasına giriş yaptı.

Melek Mosso omuzunda ve koluna sarkan dövmesi ile de dikkat çekti. Oluşan hayran kitlesi de kısa ve uzun saçları ile ilgili çok tartışmıştır. Çoğunluk eski uzun saçlı imajını beğenmiştir.

Asıl çıkışını ise Çukur dizi müziği olan “Hiç Işık Yok” şarkısıyla ortaya koymuştur. Melek Mosso, Çukur yeni sezon için yeni bir şarkı daha hazırlamaktadır.

Medfest Akdeniz Muzik Festivali orkestrasıyla birlikte ilk konserini Amsterdam’da Podium Mozaiek konser salonunda gerçekleştirmiştir.

Melek Mosso 2019 yılı için albüm hazırlığını tamamlamak üzere.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.