Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
294
Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(3) (0)
Ad Soyad Mehmet Tevfik Göksu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 55 (1966-01-01)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Hacer Göksu
Sevgilisi
Doğum Yeri Adıyaman

Mehmet Tevfik Göksu Kimdir? Biyografi

Mehmet Tevfik Göksu, 1966 senesinde Adıyaman’ın Gölbaşı beldesinde doğmuştur. İlköğretim eğitimini dünyaya geldiğu yerde tamamlamış ve orta öğretim senelerında İstanbul’a gelmiştir.  

İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Göksu, yüksek öğretim eğitimi için Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nü tercih etmiştir. Lisansını başarıyla bitirdiktan sonra ise eğitim hayatına devam etme kararı vermiş ve 1991-1994 senelerı içinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.  

Daha çok sosyoloji alanında akademik çalışmalara bulunduran Tevfik Göksu, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde de doktora çalışmalarına başlamış ve ‘Siyaset Sosyolojisi’ alanına yönelmiştir.  

İlgisi üzerine siyasete atılmış ve Refah ile Fazilet Partilerinde ‘İstanbul İl Başkan Yardımcılığı’ görevlerini üstlenmiştir.  

Sivil toplum kuruluşları ile yakın temasını siyasi çalışmaları ile birlikte olarak yürütmeyi de başarmış ve ‘Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu’ ve ‘Marmara Bölge Başkanlığı’ görevlerinde de yer almıştır.  

Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği, ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı’nda da kullanıcı hesabı bulunan başarılı siyasetçi, 2009 senesinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi aracılığıyla ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olarak gösterilmiş ve %48 gibi bir oy elde ederek de seçimi kazanarak Esenler Belediye Başkanı olmuştur.

Daha sonra 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için de AK Parti’den tekrar ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olarak gösterilmiş ve oylarını da %32 miktarda artırmayı başararak %62.7 oranla bu seçimi almıştır. Ayrıca elde etmiş olduğu %32 artış farkı ile, önceki seçime göre oylarını en fazla artıran ‘İlçe Belediye Başkanı’ olarak da kayıtlara geçmiştir.  

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için de AK Parti’den ‘Esenler Belediye Başkan Adayı’ olan başarılı siyasetçi, bu seçimi de %65.4 oy oranı ile elde etmiştir. Başarılı siyaset insanı bunun bunun yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde ‘AK Parti Grup Başkan Vekilliği’ görevine de getirilmiştir.

İyi derecede İngilizce ve Arapça dillerini konuşabilen Mehmet Tevfik Göksu, evli ve dört çocuk sahibidir.  

30 Kasım 2020 Pazartesi 12:54
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.