Mehmet Şeylan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
206
Mehmet Şeylan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mehmet Şeylan kimdir?, biyografi sitemizde Mehmet Şeylan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mehmet Şeylan kimdir? kaç yaşında?, Mehmet Şeylan kimdir? memleketi neresi, Mehmet Şeylan kimdir? evi nerede, Mehmet Şeylan kimdir? nereli, Mehmet Şeylan kimdir? instagram, Mehmet Şeylan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mehmet Şeylan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mehmet Şeylan
Doğum tarihi: 10 Aralık 1984
Doğum yeri: Iğdır
Boy: 1.74 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Yay
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli
Meslek:  Senarist, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Mehmet Şeylan nereli? Kaç yaşında?

Mehmet Şeylan kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Mehmet Şeylan dizileri ve filmleri? Hangi filmlerin senaristliğini yaptı? Evli mi, ile ilgili araştırılanler, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mehmet Şeylan yaşamı ve biyografisi

Mehmet Şeylan Türk dizi ve sinema senarsit ve bunun yanı sıra yazardır. 2013 senesinde Sarı Siyah Çanakkale sinema filminin senaristliliğini yaptıktan sonra tanınmaya başladı.

Mehmet Şeylan vikipedi

Mehmet Şeylan 10 Aralık 1984 senesinde Iğdır’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Iğdır’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına özel yetenek sınavı ile Erzurum Atatürk Üniversite Resim Bölümün’de eğitim hayatına başladı. Lakin kısa bir süre sonra eğitimini yarıda bırakarak İstanbul Arel Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okumaya başladı ve mezun oldu.

Mehmet Şeylan medya kariyerine ilk kez TRT Haber merkezinde stajyer muhabir olarak başladı. Ardından dizi ve sinema setlerinde reji görevlisi olarak çalıştı. 2009 senesinde “Raylar Üzerinde” belgesel filmini yazdı ve yönetti. 2012 senesinde başrollerini Murat Göktepe, Aylin Kılınçarslan ve Mehmet Akif Özcan’ın oynadığı “Migale” sinema filminin senaristliğini yaptı. Ardından 2013 senesinde vizyona giren başrollerini Yusuf Güney, Burcu Binici ve Levent Akçay’ın paylaşımı yaptığı Çanakkale temalı “Sarı Siyah” sinema filminin konusunu yazdı. 2014 senesinde “Alın Yazım” dizisinin senaryo ekibinde yer aldı. 2015 senesinde “Kabe Hacerül Esved” sinema filminin senaristliğini yaptı.

Mehmet Şeylan dizileri ve filmleri

Mehmet Şeylan yazdığı diziler, sinema filmleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2015 Kabe Hacerül Esved (Senarist) Sinema Filmi
  • 2014 Alın Yazım (Senarist) TV Dizisi
  • 2013 Sarı Siyah (Senarist) Sinema Filmi
  • 2012 Migale (Senarist) Sinema Filmi
  • 2011 Yol Ayrımı (Senarist) Kısa Film
  • 2009 Raylar Üzerinde (Senarist) Belgesel Filmi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.