Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

13.09.2021
725
Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir?, biyografi bölümümüzde Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Mehmet Muharrem Kasapoğlu
Meslek Siyasetçi
Yaşı 45 (1976-01-01)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Doktora
Eşi Betül Kasapoğlu
Sevgilisi
Doğum Yeri İstanbul

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir? Biyografi

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Eğitimine devam etme kararı alan Kasapoğlu, aynı okulda ‘Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim’ programında yüksek lisans yapmıştır.  

Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında da araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak görev almıştır.  

Yüksek lisansını Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme alanında yapmış ve İstanbul Üniversitesi’nden de yerel istihdam bölgesindeki çalışması ile doktorasını tamamlamıştır.  

Hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki öğrencilik senelerında sivil toplum kuruluşlarında da etkin olarak görev alan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yöneticilik görevini de üstlenmiştir.  

Başarılı siyasetçi, özel sektörde ülkeler arası ticaret alanında da görev almış ve Başbakanlık Müşavirliği’ne 2009 senesinde atanmıştır.  

Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi çeşitli görevlerde de bulunan Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile Osman Aşkın Bak’ın yerine Spor Toto Teşkilat Başkanı görevine alınmıştır.

Ayrıca Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ilk ‘Gençlik ve Spor Bakanı’ olarak da kayıtlara geçmiştir. 2018 senesinden bu yana da Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini sürdürmektedir. 

18 Aralık 2020 Cuma 10:15
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.