Mehmet Fatih Bucak kimdir, Mehmet Fatih Bucak kaç yaşında?

05.11.2021
219
Mehmet Fatih Bucak kimdir, Mehmet Fatih Bucak kaç yaşında?

Mehmet Fatih Bucak kimdir, biyografi bölümünde Mehmet Fatih Bucak biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mehmet Fatih Bucak kaç yaşında?, Mehmet Fatih Bucak memleketi neresi, Mehmet Fatih Bucak facebook, Mehmet Fatih Bucak nereli, Mehmet Fatih Bucak instagram, Mehmet Fatih Bucak ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Mehmet Fatih Bucak kimdir? başlığımızın detayları..

Mehmet Fatih Bucak Kimdir – Mehmet Fatih Bucak Biyografi

Mehmet Fatih Bucak,  1968 senesinde Siverek’de dünyaya geldi. Bucak aşiretinin ileri gelen isimlerinden. Bucak 5 çocuklu bir ailenin oğlu. Yükseliş Koleji ve Gazi Üniversitesi mezun oldu.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi ekonomi bölümü okudu. Babası Mehmet Celal Bucak, Adalet Partisi’nden 2 dönem Şanlıurfa milletvekilliği yaptı. Fatih Bucak’ın ilk evliliğinden Simirna Bucak ve ikinci evliliğinden Mehmet Celal Bucak adında oğlu dünyaya gözlerini açtı.

1979 senesinde babasının Bucak aşireti reisi olduğu zamanlarda terör örgütü PKK aracılığıyla saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştı. Ekonomi ve bunun yanı sıra Urfa’nın ileri gelen iş adamlarından olan Mehmet Bucak, çiftçilik ve tarımla da uğraşıyor. Bir süre Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı da yaptı. 2015 senesinde Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı, sonrasında Kasım 2015’te AK Parti’den aday adayı olmuştur.

2019 Mart seçimlerinde CHP’nin Şanlıurfa Siverek aday oldu. Mehmet Fatih Bucak, 2015 senesinde ünlü rallici Burcu Çetinkaya ile dünya evine girdi. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.