Mehmet Bekaroğlu Biyografisi

Mehmet Bekaroğlu Biyografisi

12 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Mehmet Bekaroğlu kimdir? Mehmet Bekaroğlu biyografisi, Mehmet Bekaroğlu sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Mehmet Bekaroğlu memleketi, Mehmet Bekaroğlu kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Mehmet Bekaroğlu hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Mehmet Bekaroğlu biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Mehmet Bekaroğlu doğum tarihi: ??.??.1954Mehmet Bekaroğlu burcu:

Mehmet Bekaroğlu mesleği: Psikanalist, Akademisyen, Siyaset adamı

Mehmet Bekaroğlu, 1954 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinde doğmuştur. Babasının adı İhsan, annesinin adı Müzeyyen’dir.

1978 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini bitirdikten sonra ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri uzmanlığı eğitimini 1983 yılında tamamladı.

İngiltere, Birmingham’daki Aston Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak çalıştı. 12 Eylül 1980 sonrasında askerliğini yedek subay olarak yaparken Gaziantep ve Metris cezaevlerinde psikiyatrist olarak görev yaptı.

1987-1999 yılları arasında Trabzon, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 1989 yılında doçent, 1996 yılında profesör oldu. Akademik kariyerini psikiyatri anabilim dalı başkanıyken kendi isteği ile bitirdi. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerine katılmak için görevinden ayrıldı.

18 Nisan 1999 yapılan 21. Dönem seçimlerinde Fazilet Partisi’nden Rize Milletvekili seçildi. TBMM’de İnsan Hakları İnceleme Komisyonu üyeliği görevi verildi.

2003 yılında 15 arkadaşı ile birlikte kurdukları Doğu Konferansı’nın genel sekreterliğini yaptı. 2004 yılı Kasım ayında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı iken partisinden istifa ederek aktif siyaseti bıraktı.

2009 yılında yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olarak aktif siyasete dönüş yaptı. Fakat belediye başkanı seçilemedi.

Ekim 2010’da Saadet Partisi’nden istifa ettikten sonra Numan Kurtulmuş başkanlığında kurulan Halkın Sesi Partisi’nin kurucularından biri oldu. HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. 19 Eylül 2012 günü yapılan olağanüstü kongrede AK Parti ile HAS Parti’nin bütünleşmesi kabul edilince Numan Kurtulmuş’da AK Parti’ye geçti. Mehmet Bekaroğlu geçmedi bir müddet siyasi faaliyetlerine ara verdi. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Saadet Partisi’nden Rize belediye başkanlığına aday oldu.

Ankara’da serbest psikiyatri uzmanı olarak çalışmaktadır. Talebe ve Gelecek dergilerinin kurucusu ve yayın yönetmenliğini de yapmıştır. Mehmet Bekaroğlu’nun, insan, toplum ve siyaset konbiyografi_info(‘hyneıaqn qrğvşvx tnmrgr ir qretvyreqr çbx fnlıqn z’);akalesi yayınlanmıştır. Makalelerinin bir kısmını 2006 yılında ‘Gerçek Hayat Yazıları’ adlı kitapta toplamıştır.

Doğu Konferansı adlı hareketin başkanlığını yapmakta olan Mehmet Bekaroğlu, Doğudan adlı derginin sahibi ve yazı işleri sorumlusudur. Aynı zamanda Fikir Zamanı adlı haber sitesinin yayın danışma kurulu üyesidir. Aylık yayınlanan Yeniharman dergisinde de yazmaktadır.

Mehmet Bekaroğlu, evlidir. 7 çocuğu vardır.

Kitapları :
1995 – İslam Düşüncesi Sempozyumu
2007 – Gerçek Hayat Yazıları
2007 – Siyasetin Sonu

Mehmet Bekaroğlu

istanbul escort bayan