Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi Sayfası

28.10.2021
380
Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi Sayfası

Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi, bölümünde Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Mehmet Barlas Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mehmet Barlas

Mehmet Barlas, 1942 senesinde Gaziantep’te dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Gazeteciliğe halen öğrenci iken babasının Son Havadis’inde başlayan Mehmet Barlas, profesyonel gazeteciliğe Cumhuriyet’le birlikte adım attı.

İsmail Cem’in TRT Genel Müdürlüğü yaptığı zamanda iç ve dış haberler danışmanlığı yaptı. 1968 senesinde Gazeteciler Cemiyeti’nin gerçekleştirdiği yarışmada, inceleme dalında birincilik ödülü aldı.

Türkiye’de yayına giren büyük gazetelerin birçoğunda çalışan Mehmet Barlas; Son Havadis, Cumhuriyet, Resmî Gazete, Günaydın, Milliyet, Güneş, Tercüman, Hürriyet, Türkiye, Sabah, Yeni Şafak, Zaman, Star,Akşam, Show Basın, tekrar Sabah ve Posta gazetelerinde yazarlık yaptı. Ayrıca tekrar Sabah gazetesinde baş yazarlığı yapmaktadır.

28 Şubat sürecinde harekete karşı muhalefetinden dolayı büyük sıkıntı yaşadı. Çeşitli zamanlarda Star1, ATV, Show TV ve TGRT’de günlük haber yorumculuğu yaptı. 2008 yılı içinde kısa bir süre ATV’de ana haber sunuculuğu yaptı. NTV televizyon kanalında Emre Kongar ile birlikte Yorum Farkı adında bir program yapmaya sürdürmekte. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyetindedir.


Can Paker’in eniştesi; Canan Barlas’ın eşi; eski ticaret, ekonomi ve devlet bakanlığı ile Gaziantep milletvekilliği yapmış Cemil Sait Barlas’ın oğludur.

Mehmet Barlas Kitapları

Sosyo-politik Bir Gerçek Olarak Hocaefendi Sendromu
Rüzgar Gibi Geçti
Latife Hanım’ın Sırları ve Türk Sosyetesi
İş ve Siyaset Hayatında Kariyer Yapmak
Türkiye Üzerine Pazarlıklar
Türkiye’de Darbeler ve Kavgalar Dönemi
Turgut Özal’ın Anıları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.