Mehmet Aykaç kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
158
Mehmet Aykaç kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mehmet Aykaç kimdir?, biyografi sitemizde Mehmet Aykaç kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mehmet Aykaç kimdir? kaç yaşında?, Mehmet Aykaç kimdir? memleketi neresi, Mehmet Aykaç kimdir? evi nerede, Mehmet Aykaç kimdir? nereli, Mehmet Aykaç kimdir? instagram, Mehmet Aykaç kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mehmet Aykaç kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mehmet Aykaç
Doğum tarihi: 25 Nisan 1992
Doğum yeri: Hatay
Boy: 1.75 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Boğa
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu, Şarkıcı
İnstagram hesabı için tıklayın

Mehmet Aykaç nereli? Kaç yaşında?

Mehmet Aykaç kimdir, boyu, yaş, sevgilisi, oynadığı filmler, burcu, kardeşi, ailesi, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mehmet Aykaç yaşamı ve biyografisi

Mehmet Aykaç Türk dizi oyuncusu, müzisyen ve şarkıcıdır. 2012 yıllında karıldığı O Ses Türkiye yarışması ile etkili olan kariyer yolculuğu 2013 senesinde Eski Hikaye dizisi ile sürdü. Mehmet Aykaç en büyük çıkışını Kırgın Çiçekler dizisinde Serkan rolü ile yaptı.

Mehmet Aykaç yeni dizisi

Mehmet Aykaç 25 Nisan 1992 senesinde Hatay Erzin’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına memleketi Hatay’da başladı. Mehmet Aykaç halen lise saatleri civarındayken müzik çalışmalarıyla  “En kaliteli beste – En kaliteli solist” ödülü aldı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite yaşamına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera ve Koro Şarkıcılığı Bölümü’nde sürdü. 2012 senesinde katıldığı  “O Ses Türkiye” yarışma programı ile yaşamı değişti. Jüri üyeleri dönememiş olsa da onun için bu çizgi bir dönem noktası oldu.

Oyunculik kariyerine 2013 senesinde “Eski Hikaye” adlı dizide oynadığı “Atakan” rolü ile adım atı.  dizisi ile başladı. 2014 senesinde “Sil Baştan” dizisinde Mete rolü ile hayli beğeni kazandı. En büyük çıkışını 2018 senesinde “Kırgın Çiçekler” dizisi ile yaptı. 2019 senesinde “Bir Litre Göz Yaşı” dizisinde “Ali” kişiliğine hayat veren isim oldu.

Genç oyuncu, Serap Matyaş’tan temel oyunculuk dersleri aldı. Oyuncular Ahmet Kural, Murat Cemcir, yönetmen ve senarist workshop’larına katıldı. Mehmet Aykaç müzik entürümanları içinde keman ve gitar çalabilmektedir. Aynı zamanda bir dönem Körfez İstanbul Spor’da lisanslı olarak futbol oynadı. Günümüzde dizi çalışmalarını ilerleten Mehmet Aykaç bekardır.

Mehmet Aykaç dizileri ve filmleri

Mehmet Aykaç hangi dizilerde oynadı, yer aldığı diziler, yeni dizisi aşağıda güncel olarak listelenmektedir.

  • 2019 Bir Litre Göz Yaşı Ali (TV Dizisi)
  • 2018 Kırgın Çiçekler Serkan (TV Dizisi)
  • 2014 Sil Baştan Mete (TV Dizisi)
  • 2013 Eski Hikâye Atakan (TV Dizisi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.