Mehmet Ali Kumbuzoğlu Biyografisi

Mehmet Ali Kumbuzoğlu Biyografisi

21 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Mehmet Ali Kumbuzoğlu kimdir? Mehmet Ali Kumbuzoğlu biyografisi, Mehmet Ali Kumbuzoğlu sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Mehmet Ali Kumbuzoğlu memleketi, Mehmet Ali Kumbuzoğlu kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Mehmet Ali Kumbuzoğlu hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Mehmet Ali Kumbuzoğlu biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Mehmet Ali Kumbuzoğlu doğum tarihi: ??.??.1967Mehmet Ali Kumbuzoğlu burcu:

Mehmet Ali Kumbuzoğlu mesleği: Bürokrat

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 1967 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesinin Karaçam Beldesi’nde doğmuştur. İlkokula Rize Güneysu Dumankaya köyü’nde başladı, Trabzon, Çaykara Karaçam Beldesi’nde bitirdi. Ortaokul ve liseye Trabzon’da gitti. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 1993 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğünde çalıştı. Ardından 28 Mart 1994 tarihinde T.C.Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı’nda mesleki kariyerine Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak başladı.

“Türkiye’de Kamu İktisadi Teşebbüsleri, Gelişimi, Ekonomideki Yeri ve Özelleştirme Uygulamaları” konulu uzmanlık tezinde ve yeterlilik sınavlarında başarılı görülmesiyle aynı Kurumda 12 Haziran 1997 tarihinde Devlet Personel Uzmanı olarak atandı.

Akabinde 07 Nisan 2005 tarihinde yine aynı Kurumda “Koordinasyon Dairesi Başkanı”; 26 Ocak 2006 tarihinde ise “Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı” olarak atandı.

2004-2007 yılları arasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı Makamında Devlet Personel Başkanlığı’ndan sorumlu “Bakan Danışmanı” olarak görev yaptı. Bu dönem içerisinde memur sendika ve konfederasyonlarıyla dört kez gerçekleştirilen toplu görüşme faaliyetlerinin koordinasyon görevini yürütmüştür.

Yine bu dönem içerisinde Başbakanlık’ta yürütülen “Kamu Yönetimi, Kamu Personeli ve Mahalli İdarbiyografi_info(‘ryreva lravqra lncıynaqıe’);ma” çalışmalarında “Bakan Danışmanı” sıfatıyla komisyon çalışmalarında bulunmuştur.

2007-2009 yılları arasında Adalet Bakan Danışmanlığı görevini yürüttü.

20 Mart 2009 tarihinde Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

11 Ağusyos 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nda “Meclis Başkanı Başdanışmanı” olarak atandı.

Akabinde yine aynı Kurumda 1 Eylül 2009 tarihinde TBMM Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanarak yaklaşık 3 yıl bu görevi ifa etti.

Bir müddet Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nda “TBMM Genel Sekreter Vekili” olarak da görev yaptı.

Bu görevleri esnasında Çin Halk Cumhuriyeti, Belçika, Japonya, Güney Kore, Bahreyn, Suriye, Birleşik Krallık, Fas ve Polonya Parlamentolarının idari işleyiş şekli ve kapasite yapıları ile teşkilat yapıları konusunda yerinde tespit ve incelemelerde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 7 Eylül 2012 tarihli Üçlü Kararname ile Devlet Personel Başkanı görevine atandı.

29 Temmuz 2016 tarihinde Meclis Genel Sekreteri, İrfan Neziroğlu görevinden alındı. Yerine Devlet Personel Başkanı olan Mehmet Ali Kumbuzoğlu getirildi. 29 Temmuz 2016 tarihinde TBMM Genel Sekreteri olarak görevine başladı.

İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Mehmet Ali Kumbuzoğlu, evlidir ve 1 çocuğu vardır.

Mehmet Ali Kumbuzoğlu

istanbul escort bayan