Mehmet Akif Alakurt kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
840
Mehmet Akif Alakurt kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Mehmet Akif Alakurt kimdir?, biyografi sitemizde Mehmet Akif Alakurt kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Mehmet Akif Alakurt kimdir? kaç yaşında?, Mehmet Akif Alakurt kimdir? memleketi neresi, Mehmet Akif Alakurt kimdir? evi nerede, Mehmet Akif Alakurt kimdir? nereli, Mehmet Akif Alakurt kimdir? instagram, Mehmet Akif Alakurt kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Mehmet Akif Alakurt kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Mehmet Akif Alakurt
Doğum tarihi: 23 Temmuz 1979
Doğum yeri: Ordu
Boy: 1.90 cm
Kilo: 82 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Mehmet Akif Alakurt nereli? Kaç yaşında?

Mehmet Akif Alakurt kimdir, nereli, boyu, evlendi mi, kiminle evli, eşi, sevgilisi, çocuğu var mı, son hali, şimdi nerede, dizileri? Mehmet Akif Alakurt aslen nereli? Hangi ülkede? Kürt mü? Mehmet Akif Alakurt nereli ve kaç yaşında? Mehmet Akif Alakurt TV şovları, delirdi mi, küfür mü etti, ne dedi, ne yaptı? Mehmet Akif Alakurt yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Mehmet Akif Alakurt yaşamı ve biyografisi

Mehmet Akif Alakurt Türk model ve dizi film oyuncusudur. 2001 Best Model of Turkey ve 2002 2002 Word Best Model seçilmesi ile yaşamı bir anda değişti ve televizyon dünyasına adım attı. 1996 senesinde başladığı oyunculuk kariyerinde ilk dizisi Çılgın Bediş oldu. En büyük çıkışını ise 2006 senesinde Sıla dizisinde oynadığı Boran Ağa kişiliği ile yaptı.

Mehmet Akif Alakurt kimdir, nereli, boyu, evlendi mi, kiminle evli, eşi, sevgilisi, çocuğu var mı, son hali, şimdi nerede, dizileri

Mehmet Akif Alakurt 23 Temmuz 1979 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Ordu Fatsalıdır. Çocukluk senelerı dünyaya geldi. Kumkapı’da geçti. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Ortaöğretimdeyken eğitim hayatına ara verdi ve 1995 senesinde televizyon dünyasına adım atmaya başladı. 1996 senesinde ilk kez kameraların karşısına “Çılgın Bediş” dizisi ile adım attı. 1998 senesinde Neşe Erbek Ajans ile yolları kesişti ve kısa bir süre sonra modellik yapmaya başladı. 2000 senesinde vatani görevini yaptı. Döndüğünde 2001 senesinde “2001 Best Model of Turkey” yarışmasına katıldı ve “Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi” 2002 senesinde ise “2002 Best Model of the World” müsabakasında “Dünyanın En İyi Modeli” seçildi.

Mehmet Akif Alakurt 2002 senesinden sonra birden fazla dizi filmin içinde rol aldı. En büyük çıkışını 2006 senesinde “Sıla” dizisinde “Boran Ağa” rolü ile yaptı. 2008 senesinde yine unutulmayacak ve hafızalara kazınacak bir rolle “Maraz Ali” ile “Adanalı” dizisinde rol aldı.

2013 ve 2014 senelerında “Emanet” ve “Fatih” dizilerinde rol alan Mehmet Akif Alakurt ilk kez bir dönem filminde rol aldı ve “Fatih Sultan Mehmet Han’ı” oynadı. Mehmet Akif Alakurt’un sinema filmi yoktur.

Magazin dünyasında Mehmet Akif Alakurt sevgilileri ile de gündem oldu. 2014 senesinden sonra Türkiye’den ayrıldı ve yurtdışında yaşamaya başladı. Günümüzde Brezilya’da yaşamını ilerleten Mehmet Akif Alakurt sürekli olarak sosyal platform hesabı üzerindne paylaşımı yaptığı enteresan içeriklerle gündeme gelmektedir.

Mehmet Akif Alakurt son hali

Mehmet Akif Alakurt 2019 senesinde öldürdüğü hayvanın fotoğrafını paylaşımı yaptı. Aynı yıl içinde Türk kadınına hakaret söylemleri ile gündeme gelmiştir. “Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar müthiş kadını oynayan, her düşüncesini onaylayan ve hep ‘Ben de öyle düşünüyorum’ diyen. Zamanla esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir. Yolun başında olanlar kulağınıza küpe edin.”

Mehmet Akif Alakurt, 2020 Nisan ayında kolunu keserken çekilen bir videoyu sosyal platform hesabından paylaşması ile gündeme geldi.

Mehmet Akif Alakurt dizileri ve filmleri

Mehmet Akif Alakurt yer aldığı diziler, oynadığı filmler listesi aşağıda bulunmaktadır.

 • 2014 – Fatih (Fatih Sultan Mehmet) TV Dizsi
 • 2014 – Emanet (Fırat) TV Dizsi
 • 2013 – Fatih (Fatih Sultan Mehmet) TV Dizsi
 • 2011 – Bahar Dalları TV Dizsi
 • 2011 – Reis TV Dizsi
 • 2008 – Arka Sokaklar TV Dizsi
 • 2008 – Adanalı (Maraz Ali) TV Dizsi
 • 2006 – Sıla (Boran Ağa) TV Dizsi
 • 2006 – Hacı (Ahmet Gesili) TV Dizsi
 • 2005 – Zeytin Dalı (Kenan) TV Dizsi
 • 2004 – Metro Palas (Ural) TV Dizsi
 • 2003 – Kırık Ayna (Ali Kirmen) TV Dizsi
 • 1996 – Çılgın Bediş TV Dizsi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.