Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir

30.09.2021
189
Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir

Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir?, biyografi bölümünde Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Mavi Şimşek Lakaplı Meryem Boz Kimdir

Meryem Boz, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde en kıymetli oyuncu seçilmiştir. Peki Mavi şimşek lakaplı Meryem Boz kimdir? A Milli Kadın Voleybol Takımımız 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda adından söz ettirmeye sürdürmektedir. Meryem Boz’un voleybol kariyeri ve yaşamını biyografimiz içinde bulacaksınızdır.

Meryem Boz 3 Şubat 1988 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Lakabı Mavi Şimşek’tir. A Milli Kadın Voleybol Takım forması ile Tokyo 2020 Olimpiyat elemelerinde 5 maçta tam 85 sayı üreterek turnuvadaki en kıymetli oyuncu seçilmiştir.

Mavi Şimşek lakaplı Meryem Boz, Türkiye Kadınlar Voleybol Ligi takımları içinden Vakifbank’ta forma giymektedir. Ünlü voleybolcu Meryem Boz, Milli takımlarda yıldız, ufak, genç ve A takımlar olmak üzere her bölümde ay yıldızlı formayı başarı ile temsil etmiştir.

Meryem Boz Voleybol Başarıları

  • 2010 CEV Avrupa Ligi Üçüncülüğü
  • 2015 Cev Avrupa Ligi İkinciliği
  • 2017 Avrupa Şampiyonası Üçüncülüğü
  • 2019 Avrupa Şampiyonası İkinciliği
  • 2020 CEV Tokyo 2020 Elemelerini Kazanan A Milli Kadın Voleybol Takım Kadrosu
  • 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Elemeleri En Değerli Oyuncusu – MVP

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.