MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli?

26.10.2021
498
MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli?

MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli?, biyografi sitemizde, MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli? başlığı altında makale bir araya getirdik. MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

MasterChef Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli?

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Masterchef Türkiye 2020 yarışmacısı Serhat Doğramacı ile ilgili bilinmeyen önemli bilgiler vereceğiz.
MasterChef yarışmacısı Serhat Doğramacı kimdir? Nerelidir? Sevgilisi var mı? YouTube ve İnstagram adresi nedir? Bugüne kadar nerelerde çalıştı? Tüm ayrıntılar biyografi yazımızda.

Serhat Doğramacı Kimdir Ve Nereli?

(Dilerseniz bu yazıya video şeklinde de varabilirsiniz)

Master Chef Serhat Kimdir?

‘Kimse bu yarışmayı hafife aldığımı sanmasın. New York’taki iş teklifini bıraktım, biletimi yaktım, savaşacağım.’ diyerek MasterChef Türkiye’ye etkili bir giriş yapan Serhat Doğramacı yarışmanın elemelerinde seyircinin tüm dikkatini kendi üzerinde toplamayı başardı.

Geçen seneki MasterChef yarışmacılarını başarılı bulmadığını, bu yüzden Masterchefe katılmaya karar verdiğini ve basit bir biçimde birinci bulunacağını iddia eden Serhat Doğramacı MasterChef Türkiye 2020’nin 16 kişilik ana kadrosuna ilk seçilen yarışmacı oldu.

Her ne kadar aşırı iddialı konuşmaları ile tepki çekse de stratejik olarak bu yarışmada uzun süre kalmasını sağlayabilecek psikolojik bir baskı oluşturmayı yarışmanın daha en başından başardı. Bu yarışmayı takip edenler iyi bilir, yarışmada yalnızca yemekler değil bu tip baskılar
da konuşuyor. Şimdi gelin kendisini yakında zamandan tanımaya başlayalım.

Yaşantısını daha çok İstanbul’da sürdüren Serhat Doğramacı aslen baba aracılığıyla Kerküklüdür ve anne tarafı Yugoslav göçmenidir. 23 yaşındadır. Nişanlıdır. İyi derecede İngilizce bilen Serhat Doğramacı, Selimpaşa Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık bölümüne girdi ve halen de eğitim hayatına burada sürdürmektedir. Profesyonel aşçılığa halen lise senelerındayken başladı.

Bugüne kadar bir çok yarışmaya katıldı ve girdiği yarışmalarda çeşitli ödüller aldı. Farklı kategorilerde yarıştığı yarışmalardan kazandığı 15 madalyası yer alıyor.

14 . Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivalinde “Makarna Kategorisi”nde altın madalyası olduğunu buradan dikkatlerinize sunmak istiyoruz.
Amerika, Almanya, Romanya, Bulgaristan, Ukrayna gibi ülkelerin mutfaklarında çalışan Serhat Doğramacı şimdiye kadar komilikten tutun da
baş şefliğe kadar her pozisyonda çalışmış. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nu ekibine katılma daveti bile almış.

MasterChef’in geçen sezon birincisi Cemre Uyanıkla birlikte ABD Utah’ta birlikte çalıştıklarını ve onun çalışma şeklini beğenmediğini söyleyen Serhat Doğramacı geçen sezondan Alican ve Batuhan dışında beğendiği kimse olmadığını belirtmiştir.

Yarışma bitince Yurt dışında bir restoran açmayı planlıyor ve Türk mutfağının dünyanın en büyük temsilcilerinden birisi olmak istiyor.
Masterchef Serhat’ın en iddialı olduğu yemek ise dana madalyon.

Sosyal medyayı aktif biçimde kullanan yarışmacının bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile İnstagram hesabında 6500’e yakın takipçisi yer alıyor ve paylaşımlarını genelde İngilizce yapıyor.
Türk yemeklerini İngilizce olarak anlattığı bir YouTube kanalı da var ve yakın günlerde Türkçe olarak dünya mutfağından videolar paylaşacağı yeni bir kanal daha açtı.

Serhat Doğramacı İnstagram adresi https://www.instagram.com/serhat.dogramaci/

Serhat Doğramacı YouTube adresi https://www.youtube.com/channel/UCmIzKdYDJZv6nhNxZrUbQ3Q

Serhat Doğramacı YouTube
Serhat Doğramacı İnstagram
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.