MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne?

26.10.2021
175
MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne?

MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne?, biyografi sitemizde, MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne? başlığı altında makale bir araya getirdik. MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne? biyografisi yazımızda…

MasterChef Sefa Kimdir Nereli Ve Kaç Yaşında? Boyu ve Kilosu Ne? İnstagram Adresi ne?

MasterChef Türkiye 2020 yemek yarışmasına yedekten gelen yeni yarışmacı Sefa Okyay Kılıç kimdir, nereli ve kaç yaşında? Boyu ve kilosu nedir? İnstagram ve YouTube adresi ne? Ayrıntılı biyografi yazısıdır. 35. bölüm saygınlığı ile yarışmaveyahil olan MasterChef Sefa’nın kim olduğu ile alakalı hayat hikayesi.

(Bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de varabilirsiniz)

MasterChef Sefa Kimdir Nereli?

MasterChef Sefa Okyay Kılıç Kimdir Nereli?

TV8 ekranlarında yayına giren MasterChef Türkiye’nin en dikkat çeken yarışmacılarından birisi de şüphesiz Sefa Okyay Kılıç.
Sefa Okyay Kılıç, MasterChef’in ilk seçmelerinde erik soslu, bademli somon füme yemeği yapmış ve şeflerin gözüne girmeyi başarmıştı.
Daha sonra üçlü eleme turunda Hint mutfağının bi hayli beğeni alan yemeklerinden Tikka Masala yaparak final turuna adını yazdırmayı başararak, ilk 28 yarışmacı arasına girmiş, fakat buradaki elemelerde çok fazla heyecan yaptığı için ana kadroya seçilmeyi başaramamıştı.

Bebek yüzü, renkli gözleri ve gamzesi ile seyircinin bi hayli dikkatini çeken, yakışıklılığı ve yaptığı yemekleri aracılığıyla kısa bir sürede bir araya gelen
hatırı sayılır bir fan kitlesine de sahip olan Sefa Okyay’ın, yedeklerden yarışmaya geri dönmesi çok isteniyordu ve nihayet Sedat’ın elenmesi ile
ona da yer açıldı.Yeni yarışmacı olarak MasterChef’in ana kadrosuna Sefa Okyay Kılıç da dahil oldu.

Peki kimdir Sefa Okyay Kılıç gelin yakında zamandan bakalım.

‘Çünkü neden olmasın?’ sözü ile hafızalara kazınan ve 24 yaşında olan Sefa, Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun.
Şu anda da ikinci Üniversite olarak da Anadolu Üniversitesi’nde işletme bölümünde eğitim hayatına sürdürmekte.

MasterChef Sefa, normalde Londra’da sahibi Türk olan bir Akdeniz restoranında aşçı fakat yarışma dolayısı ile şu an Türkiye’de ikamet ediyor.
Yemek yapmayı, gezmeyi, kamp yapmayı ve spor yapmayı çok seviyor. Kampçılık ve izcilikle yakında zamandan ilgilenmektedir.

Bilinmeyen bir yönü daha var. Zaman zaman şiirler de yazmaktadır.
Kayserilidir ve aşçılık mesleği dışında da ticaret ile uğraşmaktadır. 1.78 boyunda ve 79 kilodur.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır ve adına açılmış yüzlerce hesap bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 70.000 takipçisi, Twitter hesabında 4.000 takipçisi, YouTube hesabında da 4.000’e yakın abonesi yer alıyor.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/sefaokyayklc/

YouTube Adresi https://www.youtube.com/channel/UCE2DZWimvus3PNeFvZ3rc7w

Twitter Adresi https://twitter.com/Okyayklc

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.