MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli?

25.10.2021
540
MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli?

MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli?, biyografi sitemizde, MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli? başlığı altında makale bir araya getirdik. MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli? biyografisi yazımızda…

Başlıklar

MasterChef Safanur Kimdir? Safanur Bol Kim? Kaç Yaşında? Nereli?

MasterChef Safanur Bol kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Hakkında bilgiler içeren biyografi yazısı. MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının 16 kişilik ana kadrosu yarışmacıları içinde bulunan yarışmacının bilinmeyen hayat hikayesi.

MasterChef Safanur Kimdir?

MasterChef Safanur doğum tarihi nedir? Burcu nedir? Elendi mi? Kazandı mı? Yarışmadaki son durumu nedir?

MasterChef Safanur Bol Kimdir Nereli? https://youtu.be/EKTOHg9oyWU

Safanur Bol Kaç Yaşında?

Safanur Bol, MasterChef Türkiye 2021’in 16 kişilik ana kadrosunda bulunan yarışan isimlerden biri olma özelliğini taşır.
MasterChef 2021 Türkiye yarışmasına ailesi ve dostlarının tavsiyesi ile İzmir’den katılmıştır.
Yaklaşık 6 senedir yaşantısını İzmir’de sürdüren yarışmacı aslen Bursa Gemliklidir.
Kendisinden büyük 2 kardeşi mevcuttur.
19 Ağustos 1998 tarihinde Bursa Gemlik’te dünyaya gözlerini açtı.
Liseyi Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi’nde okudu.
2016’da İzmir’de tam burslu üniversite kazandı.
İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü’nden 2020 senesinde mezun oldu.
Hemen sonrasında bir Catering şifrketinda çalışmaya başladı.
2020’den bu yana Ege Üniversitesi’nde Agroekoloji ve Sürdürülebilir Tarım üstüne Master yapmaya başladı.
Safanur Bol şimdiye kadar Michelin yıldızlı La Mere Brazier gibi çok sayıda yerde, hem yurt içinde hem de yurt dışında staj yaptı ve çalıştı.
2017’den beri profesyonel kariyerini sürdürmekte olan Safanur Bol şu aralar İzmir’de ufak bir pastanenin şefi olarak çalışmaktadır.
2016 senesinde üniversiteye başladığı günden bu yana zorunlu stajları dışında, kendini geliştirmek ve teorik detaylarını pratikte de uygulamak için çeşitli yerlerde çalıştığını söyleyen Safanur Bol, dedesinin Gemlik’te esnaf lokantası olduğunu fakat onu hiç tanıyamadığını söylemiştir.

Kazandı Mı? Elendi Mi?

MasterChef 2021’nin ana kadrosuna 14. yarışmacı olarak isminin yazılı olduğu önlüğü alan Safanur Bol, ilk turda yaptığı yemekle üç şeften de evet almış ve üçlü düello turuna çıkmıştı.
Burada Bahriye Delibalta ve Azize Karaköse ile yüz yüze gelen MasterChef Safanur, rakiplerine göre pastırmalı humusu daha iyi yaparak final turuna adını yazdırmıştı.
Final turunda da üçüncü grupta bulunan MasterChef Safanur, 18 Ağustos günü ekranlara gelen MasterChef’in yeni bölümünde saç tava ve şehriyeli pilav ile yaratıcılık oyununa kalmıştı.
Ana ürünün patlıcan olarak belirlendiği tabağı ile de diğer 5 yarışmacıdan daha başarılı olmuştu ve ana kadroya seçilmişti.

Mor saçları ve sempatik tavırları ile seyircinin sevgisini kazanan yarışmacının bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile İnstagram hesabında 5.524 takipçisi bulunmaktadır.
Yarışmada kaldığı süre boyunca da bu sayının hızla artması beklenmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.