TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan MasterChef Türkiye yarışmacıları içinde bulunan MasterChef Eslem’in yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle. İşte MasterChef Eslem kimdir? Sorusunun yanıtı

Gerçek ve tam adı ile Eslem Sena Yurt 1998 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Bugün 20 yaşında olan güzel aşçı eğitim ve öğrenimine İstanbul’da başladı. Memleketi aslen Bursa’dır. Bir süre Adana’da kalmıştır. MasterChef Eslem boyu da çok merak konusu oldu. Güzel yarışmacı Eslem boyu 165 cm olup kilosu 52 kg’dır.

Yemek yapmaya karşı ilgisi hep vardı. Çocukluk senelerında oyunlarında düşlediği yemek yapma sanatını lise den sonra profesyonel olarak yapmaya başladı. Üniversite eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Master Şef Eslem İstanbul Nişantaşı Üniversitesi mezunudur. Bugüne dek farklı kategorilerde toplam 12 madalya elde etmiştir.

Günümüzde İstanbul’da Aşçı olarak çalışan Eslem Sena Yurt MasterChef Türkiye müsabakasında birincilik için ter döküyor. Yarışmacılarla arası çok iyi olmasa da farklı zamanlarda aynı yarışmada birlikte yarıştığı Master Şef Hakan ile yakınlaştığı yönünde iddialara maruz kalmıştır.

Televizyon ekranlarına geldiği günlerden beri tavırları ile semapti kazanan yarışmacı aynı yarışmada yarışan rakibi Hakan Kanık ile aşk yaşadığı ve sevgili olduğu yönünde iddialarla gündeme gelmektedir.

Lakin Master Şef Eslem daha çok başarıları ile gündemde kalmak isteyen yarışmacılar içinde bulunmaktadır. Yarışma esnasında özellikle de küfürleri ile de gündem oluşturan Eslem, her 2 takımın oyuncuları ile arası bi hayli limonidir.

Yarışmaya katıldığı ilk günden bu yana kabiliyetlerini sergileyen ve çabalayan Eslem’in tek amacı 2018 senesinin ilk Master Şef şampiyonu olmak. Bilindiği üzere 2019 Master Şef orijinal adı ile MasterChef 2019 yarışma başvuruları başladı. Dileyen adaylar MasterChef 2019 yarışmacıları içinde yarışabilir.

Türkiye’de ilk yarışmaların katılan bireyleri genelde akıllarda kalıcı oldukları için kariyer yaşamlarında da bir hayli önemli yükseliş elde etmektedir. Bu nedenle Türkiye formatı ile ilk defa yayına giren MasterChef Türkiye 1. müsabakasında Eslem MasterChef olma yolunda tüm gücü ve kararlılığı ile yarışmaya devam ederken hayallerine veda etmek zorunda kaldı.