MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli?

26.10.2021
155
MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli?

MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli?, biyografi sitemizde, MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli? başlığı altında makale bir araya getirdik. MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli? biyografisi yazımızda…

MasterChef Ebru Has Kimdir Nereli?

MasterChef Türkiye 2020 kadrosu içinde bulunan Ebru Has kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Twitter, YouTube ve İnstagram kullanıyor mu? Elendi mi? Yemekteyiz programına katıldı mı? Ana kadroya seçilen yarışmacı ile ilgili hazırlanmış biyografi yazısı. Burcu, boyu ve kilosu gibi bilgiler halen belli değil.

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video biyografi şeklinde de varabilirsiniz)

Master Ebru Has Kimdir Nereli?

Ebru Has Kimdir Nereli?

28 yaşındaki Ebru Has MasterChef’e Balıkesir’den katıldı, aslen Düzce Akçakocalıdır. Geçmişte kanser nasıl tedavi edileceği görüp hastalığı yenmeyi başaran
yarışmacının, aşçılık mesleğinin bunun yanında profesyonel bir voleybol geçmişi de var. Voleybolu, hastalığı nedeni ile bırakmış ve sonrasında aşçılığa merak salmış.

İlkokulda profesyonel voleybol yaşamının başlangıcını yapan Ebru Has, Eczacıbaşı’nda voleybola başlamış; sonrasında senelerca Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nda ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde ter dökmüştür.

Doğa Koleji’nde lise eğitimini bitirdiktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Teknolojisi’ni bitiren Ebru Has, bunun akabinde Kadir Has Üniversitesi İstanbul (Kalıniri İnstüti)Culinary İnstitute aşçılık kursunda eğitimlerini bitirdiktan sonra Moevenpick Hotel’de staj yapmıştır.
Stajının sonrasında 1 yıl Wyndham Grand Levent Hotel’de çalışan Ebru Has, Emirgan’da La Boom adlı restaurantta çalışma yaşamına devam etmiştir.
Bu arada yeni bir karar alarak Malta’ya giden ve 6 ay İngilizce eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Ebru Has,
Türkiye’ye dönmesinin sonrasında İstanbul Balat Cafe Restaurantta Yönetici Chef olarak görev almıştır.
Bu görevin sonrasında bir yıl kadar da Bursa’da Asmadan Enoteca Bistro’da çalıştıktan sonra, Ayvalık Mado’da Yönetici Chef olarak çalışma yaşamına devam etmiştir.

Aynı zamanda pilates eğitmenliği de yapan Ebru Has, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda bulunan yer almaya hak kazanan 16. yarışmacıdır.
Bilhassa yemek yaparken fazla düzenli çalışması sebebiyle şeflerin takdir ettiği yarışmacı şu ana kadar yarışmada sergilediği ciddi duruşu ile de
seyircinin dikkatini çekmeyi başardı.

Sosyal medya hesaplarından kendisini takip edenler sürekli olarak neden gülmediğini soruyor.
Daha çok İnstagram kullanan yarışmacının iki adet hesabı yer alıyor. Bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 24.600 takipçisi yemek tariflerini paylaşımı yaptığı diğer hesabında ise 450 takipçisi yer alıyor.

İnstagram adresi https://www.instagram.com/ebruhasofficial/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.